Anslag · inntektsår 2025
Rem Valhall Group AS
Org.nr. 943829446 · AS · Utleie og leasing av sjøtransportmateriell · Herøy
Aksjene i Rem Valhall Group AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 1,4 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 264,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rem Valhall Group AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 77,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, så avkastningen er 89 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Rem Valhall Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 277,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 10,1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3,2 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 105 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rem Valhall Group AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 291 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 327 166 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 15,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 5,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (4,6 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 266,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2,9 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 2,9 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rem Valhall Group AS?
Rem Valhall Group AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Remøy Volt Group AS), Morten Andre Hoff (9,6 % gjennom Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Remøy Volt Group AS), Karin Kvalsvik Frøystad (4,4 % gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Ottar Arne Frøystad (4,4 % gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rem Valhall Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11,6 % | 30,7 mill. kr | – |
| Morten Andre Hoff gjennom Remøy Volt Group AS → MH Holding AS | 9,6 % | 25,4 mill. kr | 241 027 kr |
| Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,1 % | 18,8 mill. kr | – |
| Karin Kvalsvik Frøystad gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 11,6 mill. kr | 98 355 kr |
| Ottar Arne Frøystad gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 11,6 mill. kr | 98 355 kr |
| Johanne Eldri Olsen Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 11,5 mill. kr | 96 903 kr |
| Nina Helen Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 11,5 mill. kr | 96 903 kr |
| Sigurd Olsen Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i Pareto Bank ASA (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 4,3 % | 11,5 mill. kr | 96 903 kr |
| Ståle Karolius Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i AS Hotel Alexandra (0,27 %), Sparebank 1 Helgeland (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebanken Møre (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) og 9 andre | 4,3 % | 11,5 mill. kr | 96 903 kr |
| Therese Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 11,5 mill. kr | 96 903 kr |
| Knut Axel Ugland gjennom Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS. Eier også aksjer i Bravura AS (2,52 %), Worksoft AS (1,97 %) | 4,3 % | 11,2 mill. kr | 94 737 kr |
| Even Toreson Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS. Eier også aksjer i Remøy Pelagisk AS (50 %), Premium Travel Holding AS (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Havila Kystruten AS (under 0,01 %), Gigante Salmon AS (under 0,01 %) og 5 andre | 4,3 % | 11,2 mill. kr | 94 700 kr |
| Helge Toreson Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 11,2 mill. kr | 94 700 kr |
| Margaret Berge Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 11,2 mill. kr | 94 700 kr |
| Tor-André Remøy gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 11,2 mill. kr | 94 700 kr |
- Verdigrunnlag
- 330,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 264,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2,9 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- OF MARINE AS delte anslagsvis ut 14 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (108,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,3 mill. kr).
- Finansinntektene i REM VALHALL GROUP AS steg fra 10 mill. kr i 2023 til 289,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- OF MARINE AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ELLI INVEST AS gikk fra 8 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- REM VALHALL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT AS i 2024.
- REM VALHALL GROUP AS gikk fra 52,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- REM VALHALL GROUP AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i CRUISE MASTER AS i 2024.
- VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
- Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
- Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- OF MARINE AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (116,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (108,3 mill. kr).
- Finansinntektene i OF MARINE AS steg fra 1,5 mill. kr i 2023 til 116,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OF MARINE AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- OF MARINE AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- OF MARINE AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Remøy Management Crew AS
- Eierandel i: Rem Vessels Ii AS
- Eierandel i: Rem Valhall AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.