Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Rem Valhall AS

Org.nr. 988366862 · AS · Utleie og leasing av sjøtransportmateriell · Herøy

Aksjene i Rem Valhall AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 615 227 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 137,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Rem Valhall AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 1,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, så avkastningen er 1,6 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Rem Valhall AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 4,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Rem Valhall AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 30,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 40,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2,4 mill. kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 144,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,6 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Rem Valhall AS?

Rem Valhall AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS), Morten Andre Hoff (9,6 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS), Karin Kvalsvik Frøystad (4,4 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Ottar Arne Frøystad (4,4 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rem Valhall AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)11,6 %16 mill. kr–
Morten Andre Hoff gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS9,6 %13,2 mill. kr114 709 kr
Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)7,1 %9,8 mill. kr–
Karin Kvalsvik Frøystad gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %6 mill. kr42 817 kr
Ottar Arne Frøystad gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %6 mill. kr42 817 kr
Johanne Eldri Olsen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %6 mill. kr42 060 kr
Nina Helen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %6 mill. kr42 060 kr
Sigurd Olsen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i Pareto Bank ASA (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %) og 6 andre4,3 %6 mill. kr42 060 kr
Ståle Karolius Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i AS Hotel Alexandra (0,27 %), Sparebank 1 Helgeland (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebanken Møre (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) og 9 andre4,3 %6 mill. kr42 060 kr
Therese Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %6 mill. kr42 060 kr
Knut Axel Ugland gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS. Eier også aksjer i Bravura AS (2,52 %), Worksoft AS (1,97 %)4,3 %5,9 mill. kr40 932 kr
Even Toreson Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS. Eier også aksjer i Remøy Pelagisk AS (50 %), Premium Travel Holding AS (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Havila Kystruten AS (under 0,01 %), Gigante Salmon AS (under 0,01 %) og 5 andre4,3 %5,9 mill. kr40 913 kr
Helge Toreson Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %5,9 mill. kr40 913 kr
Margaret Berge Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %5,9 mill. kr40 913 kr
Tor-André Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %5,9 mill. kr40 913 kr
Verdigrunnlag
172 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
137,6 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
1,5 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • KNUT AXEL UGLAND HOLDING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • ELLI INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • OF MARINE AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • P NORDBY & CO AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Finansinntektene i REM VALHALL GROUP AS steg fra 10 mill. kr i 2023 til 289,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • REM VALHALL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT AS i 2024.
  • REM VALHALL GROUP AS gikk fra 52,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
  • REM VALHALL GROUP AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i CRUISE MASTER AS i 2024.
  • VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
  • Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
  • Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.