Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Remøy Management Crew AS

Org.nr. 979342829 · AS · Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester · Herøy

Aksjene i Remøy Management Crew AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Remøy Management Crew AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 240 179 kr, mest med nye penger fra eierne (239 068 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Remøy Management Crew AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 240 179 kr. Bankinnskuddene falt med 122 370 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Remøy Management Crew AS?

Remøy Management Crew AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS), Morten Andre Hoff (9,6 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS), Karin Kvalsvik Frøystad (4,4 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Ottar Arne Frøystad (4,4 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Remøy Management Crew AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)11,6 %151 534 kr–
Morten Andre Hoff gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS9,6 %125 249 kr0 kr
Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)7,1 %92 960 kr–
Karin Kvalsvik Frøystad gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %57 193 kr0 kr
Ottar Arne Frøystad gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %57 193 kr0 kr
Johanne Eldri Olsen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %56 477 kr0 kr
Nina Helen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %56 477 kr0 kr
Sigurd Olsen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i Pareto Bank ASA (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %) og 6 andre4,3 %56 477 kr0 kr
Ståle Karolius Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i AS Hotel Alexandra (0,27 %), Sparebank 1 Helgeland (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebanken Møre (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) og 9 andre4,3 %56 477 kr0 kr
Therese Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %56 477 kr0 kr
Knut Axel Ugland gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS. Eier også aksjer i Bravura AS (2,52 %), Worksoft AS (1,97 %)4,3 %55 409 kr0 kr
Even Toreson Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS. Eier også aksjer i Remøy Pelagisk AS (50 %), Premium Travel Holding AS (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Havila Kystruten AS (under 0,01 %), Gigante Salmon AS (under 0,01 %) og 5 andre4,3 %55 390 kr0 kr
Helge Toreson Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %55 390 kr0 kr
Margaret Berge Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %55 390 kr0 kr
Tor-André Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %55 390 kr0 kr
Verdigrunnlag
1,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,3 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • REMØY MANAGEMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT CREW AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Finansinntektene i REM VALHALL GROUP AS steg fra 10 mill. kr i 2023 til 289,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • REM VALHALL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT AS i 2024.
  • REM VALHALL GROUP AS gikk fra 52,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
  • REM VALHALL GROUP AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i CRUISE MASTER AS i 2024.
  • VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
  • Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
  • Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.