Anslag · inntektsår 2025
Rem Vessels Ii AS
Org.nr. 982555833 · AS · Kysttrafikk med passasjerer ikke nevnt annet sted · Herøy
Aksjene i Rem Vessels Ii AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 404 486 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 103,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rem Vessels Ii AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 7,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, så avkastningen er 9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Rem Vessels Ii AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 18,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 939 561 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 6,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rem Vessels Ii AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 19,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 9,6 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 28,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 469 781 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,8 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 112,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rem Vessels Ii AS?
Rem Vessels Ii AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS), Morten Andre Hoff (9,6 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS), Karin Kvalsvik Frøystad (4,4 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Ottar Arne Frøystad (4,4 % gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rem Vessels Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11,6 % | 12 mill. kr | – |
| Morten Andre Hoff gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS | 9,6 % | 9,9 mill. kr | 81 673 kr |
| Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,1 % | 7,4 mill. kr | – |
| Karin Kvalsvik Frøystad gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 4,5 mill. kr | 27 732 kr |
| Ottar Arne Frøystad gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 4,5 mill. kr | 27 732 kr |
| Johanne Eldri Olsen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 4,5 mill. kr | 27 164 kr |
| Nina Helen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 4,5 mill. kr | 27 164 kr |
| Sigurd Olsen Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i Pareto Bank ASA (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 4,3 % | 4,5 mill. kr | 27 164 kr |
| Ståle Karolius Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i AS Hotel Alexandra (0,27 %), Sparebank 1 Helgeland (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebanken Møre (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) og 9 andre | 4,3 % | 4,5 mill. kr | 27 164 kr |
| Therese Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 4,5 mill. kr | 27 164 kr |
| Knut Axel Ugland gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS. Eier også aksjer i Bravura AS (2,52 %), Worksoft AS (1,97 %) | 4,3 % | 4,4 mill. kr | 26 317 kr |
| Even Toreson Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS. Eier også aksjer i Remøy Pelagisk AS (50 %), Premium Travel Holding AS (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Havila Kystruten AS (under 0,01 %), Gigante Salmon AS (under 0,01 %) og 5 andre | 4,3 % | 4,4 mill. kr | 26 303 kr |
| Helge Toreson Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 4,4 mill. kr | 26 303 kr |
| Margaret Berge Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 4,4 mill. kr | 26 303 kr |
| Tor-André Remøy gjennom Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Rem Valhall Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 4,4 mill. kr | 26 303 kr |
- Verdigrunnlag
- 129 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 103,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,1 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i REM VALHALL GROUP AS steg fra 10 mill. kr i 2023 til 289,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- REM VALHALL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT AS i 2024.
- REM VALHALL GROUP AS gikk fra 52,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- REM VALHALL GROUP AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i CRUISE MASTER AS i 2024.
- VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
- Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
- Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.