Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Malling Core Plus i Holding AS

Org.nr. 930950998 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Oslo

Aksjene i Malling Core Plus i Holding AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 3,5 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 358,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Malling Core Plus i Holding AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 64,8 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 7,8 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Malling Core Plus i Holding AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 64,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 12,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 1,2 mrd. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 6,3 mill. kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 366,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 3,9 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Malling Core Plus i Holding AS?

Malling Core Plus i Holding AS eies til slutt av Mads Mortensen (36 % gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Anders Kristoffer Malling (13 % gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (13 % gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Peter Tidemand Malling (13 % gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Anders Berggren (5,2 % gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling Core Plus i Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Mads Mortensen gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS36 %129,1 mill. kr1,4 mill. kr
Anders Kristoffer Malling gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS13 %46,5 mill. kr473 466 kr
Morten Alexander Malling gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS13 %46,5 mill. kr473 466 kr
Peter Tidemand Malling gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %)13 %46,5 mill. kr473 466 kr
Anders Berggren gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS5,2 %18,6 mill. kr168 497 kr
Torjus Mykland gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS. Eier også aksjer i Hugin AS (23,17 %)5 %17,9 mill. kr161 479 kr
Didrik Christian Brager Carlsen gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS. Eier også aksjer i Rosenlund & Co AS (under 0,01 %)5 %17,9 mill. kr161 479 kr
Marius Christian Herud gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Hilma Invest AS (45 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %)2,6 %9,3 mill. kr75 448 kr
Tor Arne Utgård gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %)2,6 %9,3 mill. kr75 448 kr
Cathrine Kildalsen gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), Techstep ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %), Airthings AS (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 1 andre1,3 %4,7 mill. kr28 924 kr
Fredrik Thormod Sommerfeldt gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS1,3 %4,7 mill. kr28 924 kr
Cecilie Therese Ellefsen gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS. Eier også aksjer i Nedre Storgate 3 AS (1,1 %)1 %3,6 mill. kr18 216 kr
Fredrik Jansen gjennom Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS. Eier også aksjer i Hermart AS (50 %)1 %3,6 mill. kr18 216 kr
Verdigrunnlag
447,7 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
358,2 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
3,9 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS I HOLDING AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 29,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS I AS økte med 1 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS I AS steg fra 4,4 mill. kr i 2023 til 54,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
  • CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
  • ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.