Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Lørenveien Næring AS

Org.nr. 916489897 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Oslo

Aksjene i Lørenveien Næring AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 294 503 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Lørenveien Næring AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 70,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 260 278 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Lørenveien Næring AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 70,5 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 506,2 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Lørenveien Næring AS?

Lørenveien Næring AS eies til slutt av Personlig eier A (36 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Personlig eier B (13 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier C (13 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier D (13 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Personlig eier E (5,2 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lørenveien Næring AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS36 %106 142 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS13 %38 255 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS13 %38 255 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS13 %38 255 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS5,2 %15 302 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS5 %14 725 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS5 %14 725 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS2,6 %7 651 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS2,6 %7 651 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS1,3 %3 826 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS1,3 %3 826 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS1 %2 945 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS1 %2 945 kr0 kr
Verdigrunnlag
368 129 kr
Formuesverdi (80 %)
294 503 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • LØRENVEIEN NÆRING AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−30,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−31,4 mill. kr).
  • SKANSKA NÆRINGSEIENDOM HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LØRENVEIEN NÆRING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS I HOLDING AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 29,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS I AS økte med 1 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS I AS steg fra 4,4 mill. kr i 2023 til 54,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
  • CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.