Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Arbinsgate 2 AS

Org.nr. 919092742 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Arbinsgate 2 AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 26 959 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Arbinsgate 2 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 23,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, så avkastningen er 34,3 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Arbinsgate 2 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 219 111 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Arbinsgate 2 AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 16 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 14,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 4,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 26,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (170 581 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 98 958 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 106 033 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Arbinsgate 2 AS?

Arbinsgate 2 AS eies til slutt av Mads Mortensen (36 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Anders Kristoffer Malling (13 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (13 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Peter Tidemand Malling (13 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Anders Berggren (5,2 % gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Arbinsgate 2 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Mads Mortensen gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS36 %4,5 mill. kr26 959 kr
Anders Kristoffer Malling gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS13 %1,6 mill. kr0 kr
Morten Alexander Malling gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS13 %1,6 mill. kr0 kr
Peter Tidemand Malling gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %)13 %1,6 mill. kr0 kr
Anders Berggren gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS5,2 %642 387 kr0 kr
Torjus Mykland gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS. Eier også aksjer i Hugin AS (23,17 %)5 %618 163 kr0 kr
Didrik Christian Brager Carlsen gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS. Eier også aksjer i Rosenlund & Co AS (under 0,01 %)5 %618 163 kr0 kr
Marius Christian Herud gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Hilma Invest AS (45 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %)2,6 %321 194 kr0 kr
Tor Arne Utgård gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %)2,6 %321 194 kr0 kr
Cathrine Kildalsen gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), Techstep ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %), Airthings AS (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 1 andre1,3 %160 597 kr0 kr
Fredrik Thormod Sommerfeldt gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS1,3 %160 597 kr0 kr
Cecilie Therese Ellefsen gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS. Eier også aksjer i Nedre Storgate 3 AS (1,1 %)1 %123 633 kr0 kr
Fredrik Jansen gjennom Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS. Eier også aksjer i Hermart AS (50 %)1 %123 633 kr0 kr
Verdigrunnlag
15,5 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
12,4 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
106 033 kr

Hendelser i eierkjeden

  • ARBINSGATE 2 AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,6 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • ARBINSGATE 2 AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,3 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS I HOLDING AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 29,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS I AS økte med 1 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS I AS steg fra 4,4 mill. kr i 2023 til 54,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
  • CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.