Anslag · inntektsår 2025
MVP Invest AS
Org.nr. 929337220 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Sarpsborg
Aksjene i MVP Invest AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 6 630 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i MVP Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 15,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 112 348 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med MVP Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 15,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 3 246 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 90 370 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 43 004 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 56 174 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier MVP Invest AS?
MVP Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (28,4 % gjennom Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS), Personlig eier B (28,4 % gjennom Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Tofi AS), Personlig eier C (13 % gjennom Markveien Invest AS → Killy Invest AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Markveien Invest AS → Enra Holding AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Markveien Invest AS → Tight Eiendom AS → Tight Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av MVP Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS | 28,4 % | 2,1 mill. kr | 3 315 kr |
| Personlig eier B gjennom Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Tofi AS | 28,4 % | 2,1 mill. kr | 3 315 kr |
| Personlig eier C gjennom Markveien Invest AS → Killy Invest AS | 13 % | 959 066 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Markveien Invest AS → Enra Holding AS | 7,5 % | 553 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Markveien Invest AS → Tight Eiendom AS → Tight Holding AS | 7,5 % | 553 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Markveien Invest AS → Omni Holding AS | 5,3 % | 391 004 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Markveien Invest AS → Svenningsen Invest AS | 5,2 % | 383 626 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Markveien Invest AS → Svenningsen Invest AS | 4,8 % | 354 117 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 6 630 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 56 174 kr
Hendelser i eierkjeden
- TOFI AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FT CLOTHING AS i 2025.
- HOTVETVEIEN 1 AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BU 3S AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i KILLY INVEST AS falt med 1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eierandel i: Markveien 1 AS
- Eierandel i: Snekkerstubakken 24 AS
- Eierandel i: Markveien 3 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.