Anslag · inntektsår 2025
Markveien 1 AS
Org.nr. 920144543 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sarpsborg
Aksjene i Markveien 1 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Markveien 1 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 9,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,16 % av den samme verdien, så avkastningen er 59,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Markveien 1 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 463 056 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 5 094 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 175 220 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Markveien 1 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 463 056 kr. Bankinnskuddene økte med 10 097 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 6 916 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2 500 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 4 299 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Markveien 1 AS?
Markveien 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (28,4 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS), Personlig eier B (28,4 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Tofi AS), Personlig eier C (13 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Killy Invest AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Enra Holding AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Tight Eiendom AS → Tight Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Markveien 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS | 28,4 % | 620 836 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Tofi AS | 28,4 % | 620 836 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Killy Invest AS | 13 % | 284 687 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Enra Holding AS | 7,5 % | 164 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Tight Eiendom AS → Tight Holding AS | 7,5 % | 164 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Omni Holding AS | 5,3 % | 116 065 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Svenningsen Invest AS | 5,2 % | 113 875 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Svenningsen Invest AS | 4,8 % | 105 115 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 4 299 kr
Hendelser i eierkjeden
- TOFI AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FT CLOTHING AS i 2025.
- HOTVETVEIEN 1 AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BU 3S AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i KILLY INVEST AS falt med 1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.