Anslag · inntektsår 2025
Markveien 3 AS
Org.nr. 934297490 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sarpsborg
Aksjene i Markveien 3 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Markveien 3 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,48 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Markveien 3 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 834 158 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 48 561 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Markveien 3 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 834 158 kr. Bankinnskuddene økte med 5 903 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 41 770 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 13 924 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 25 964 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Markveien 3 AS?
Markveien 3 AS eies til slutt av Personlig eier A (28,4 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS), Personlig eier B (28,4 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Tofi AS), Personlig eier C (13 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Killy Invest AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Enra Holding AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Tight Eiendom AS → Tight Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Markveien 3 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS | 28,4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Tofi AS | 28,4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Killy Invest AS | 13 % | 566 331 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Enra Holding AS | 7,5 % | 326 729 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Tight Eiendom AS → Tight Holding AS | 7,5 % | 326 729 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Omni Holding AS | 5,3 % | 230 889 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Svenningsen Invest AS | 5,2 % | 226 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Svenningsen Invest AS | 4,8 % | 209 107 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 25 964 kr
Hendelser i eierkjeden
- TOFI AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FT CLOTHING AS i 2025.
- HOTVETVEIEN 1 AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BU 3S AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i KILLY INVEST AS falt med 1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.