Anslag · inntektsår 2025
Snekkerstubakken 24 AS
Org.nr. 924212268 · AS · Detaljhandel med motorvogner · Sarpsborg
Aksjene i Snekkerstubakken 24 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 831 138 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Snekkerstubakken 24 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 186 460 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 70 556 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Snekkerstubakken 24 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 186 460 kr. Bankinnskuddene falt med 10 675 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 758 094 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Snekkerstubakken 24 AS?
Snekkerstubakken 24 AS eies til slutt av Personlig eier A (28,4 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS), Personlig eier B (28,4 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Tofi AS), Personlig eier C (13 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Killy Invest AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Enra Holding AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Tight Eiendom AS → Tight Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Snekkerstubakken 24 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Sandma Holding AS | 28,4 % | 235 628 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Hotvetveien 1 AS → Tofi AS | 28,4 % | 235 628 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Killy Invest AS | 13 % | 108 048 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Enra Holding AS | 7,5 % | 62 335 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Tight Eiendom AS → Tight Holding AS | 7,5 % | 62 335 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Omni Holding AS | 5,3 % | 44 050 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Svenningsen Invest AS | 5,2 % | 43 219 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom MVP Invest AS → Markveien Invest AS → Svenningsen Invest AS | 4,8 % | 39 895 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 831 138 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- TOFI AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FT CLOTHING AS i 2025.
- HOTVETVEIEN 1 AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BU 3S AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i KILLY INVEST AS falt med 1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.