Anslag · inntektsår 2025
Dlvry AS
Org.nr. 926493353 · AS · Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler · Oslo
Aksjene i Dlvry AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 542,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Dlvry AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −9,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Dlvry AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 23,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (158,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 11,4 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Dlvry AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 23,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 500 461 kr. Det er i snitt tatt ut 5,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (9,5 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 521,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 5,7 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5,9 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Dlvry AS?
Dlvry AS eies til slutt av Adelis Portfolio Holding Ii AB (52,3 % gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS), Hållbar AB (5,1 % gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS), Aleksander Emil Lyngvi (4,1 % gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS og Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS), Erik Romundset Hauge (3,6 % gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS) og Øyvind Johnsen Brøgger (3,6 % gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Dlvry AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Adelis Portfolio Holding Ii AB gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,3 % | 283,4 mill. kr | – |
| Hållbar AB gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 27,4 mill. kr | – |
| Aleksander Emil Lyngvi gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS; Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS. Eier også aksjer i Telpoint AS (0,2 %), Atea ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) | 4,1 % | 22,3 mill. kr | 207 144 kr |
| Erik Romundset Hauge gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS | 3,6 % | 19,6 mill. kr | 177 956 kr |
| Øyvind Johnsen Brøgger gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS | 3,6 % | 19,6 mill. kr | 177 956 kr |
| Hans Petter Arnesen gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Arnesen Invest AS | 2,2 % | 11,8 mill. kr | 100 346 kr |
| Ossie Nordgreen gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ad Astra AS | 2,1 % | 11,4 mill. kr | 96 850 kr |
| Jan Frode Johansen gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Fossenakken AS | 1,8 % | 9,8 mill. kr | 80 790 kr |
| Thomas Fredrik Wulff gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Lilleulv Holding AS. Eier også aksjer i Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 1,8 % | 9,6 mill. kr | 78 398 kr |
| Bente Gudveig Brevik gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Audite AS. Eier også aksjer i Northern Playground AS (0,37 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 1,7 % | 9,1 mill. kr | 73 819 kr |
| Jørn Knut Johansen gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Stangnes Invest AS. Eier også aksjer i Prime Property Kroatia i AS (under 0,01 %) | 1,4 % | 7,5 mill. kr | 57 738 kr |
| Ole Tom Andreassen gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ole T. Andreassen AS. Eier også aksjer i Dyrvikneset AS (100 %), Sentia ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 1,2 % | 6,4 mill. kr | 46 855 kr |
| Tor Erik Aag gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Triple H Invest AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 1 % | 5,4 mill. kr | 36 747 kr |
| Jonas Kohler gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 5 mill. kr | – |
| Ole-Tom Sjule gjennom Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Kathhama Holding AS. Eier også aksjer i Sjule Holding AS (2 %), Utskarpen Butikk og Sentereiendom AS (0,39 %) | 0,9 % | 4,9 mill. kr | 31 845 kr |
- Verdigrunnlag
- 677,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 542,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5,9 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 40,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- DLVRY AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LUNSJ.NO NORGE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 69,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 49 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 37,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NYE SCANDIC INVEST HOLDING TOPCO AS delte anslagsvis ut 31,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (51,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NYE SCANDIC INVEST HOLDING TOPCO AS økte med 8,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 118,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 118,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY HOLDING AS steg fra 7 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 94,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY GROUP AS steg fra 1 000 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 53,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 40,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FSG HOLDCO AS økte med 11,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NYE SCANDIC INVEST HOLDING TOPCO AS delte anslagsvis ut 238,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (269,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (51,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NYE SCANDIC INVEST HOLDING TOPCO AS falt med 39,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i NYE SCANDIC INVEST HOLDING TOPCO AS steg fra 20 mill. kr i 2023 til 270 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Matkammeret AS
- Eierandel i: Wulff & Co AS
- Eierandel i: Carl Evensen Eftf AS
- Eierandel i: Gilberg Engros Menypartner AS
- Eierandel i: Arne Sjule AS
- Eierandel i: Encon AS
- Eierandel i: Meat Trade AS
- Eierandel i: Matgrossisten AS
- Eierandel i: Servicenord Engros AS
- Eierandel i: Fôrsyn Troye AS
- Eierandel i: Multi Food AS
- Eierandel i: Storkjøkken Grossisten Vestfold AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.