Anslag · inntektsår 2025
Encon AS
Org.nr. 915040608 · AS · Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler · Voss
Aksjene i Encon AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 19,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Encon AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −33,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Encon AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −5,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (9,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 354 879 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Encon AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 5,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (287 482 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 132 326 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 178 699 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Encon AS?
Encon AS eies til slutt av Adelis Portfolio Holding Ii AB (52,3 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS), Hållbar AB (5,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS), Personlig eier A (4,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS og Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS), Personlig eier B (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS) og Personlig eier C (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Encon AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Adelis Portfolio Holding Ii AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,3 % | 10,3 mill. kr | – |
| Hållbar AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 991 427 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS; Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS | 4,1 % | 808 019 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS | 3,6 % | 708 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS | 3,6 % | 708 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Arnesen Invest AS | 2,2 % | 427 113 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ad Astra AS | 2,1 % | 414 453 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Fossenakken AS | 1,8 % | 356 299 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Lilleulv Holding AS | 1,8 % | 347 635 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Audite AS | 1,7 % | 331 054 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Stangnes Invest AS | 1,4 % | 272 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ole T. Andreassen AS | 1,2 % | 233 410 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Triple H Invest AS | 1 % | 196 804 kr | 0 kr |
| Jonas Kohler gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 181 478 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Kathhama Holding AS | 0,9 % | 179 054 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 24,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 19,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 178 699 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENCON AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−5,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENCON AS økte med 9,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 40,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- DLVRY AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LUNSJ.NO NORGE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 69,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 49 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 37,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 118,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 118,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY HOLDING AS steg fra 7 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 94,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY GROUP AS steg fra 1 000 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 53,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 40,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FSG HOLDCO AS økte med 11,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Fjellgrossisten AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.