Anslag · inntektsår 2025
Arne Sjule AS
Org.nr. 913450566 · AS · Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler · Rana
Aksjene i Arne Sjule AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Arne Sjule AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,52 % av den samme verdien, så avkastningen er 1,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Arne Sjule AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 2,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (60 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 235 894 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Arne Sjule AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 277 kr. Det er i snitt tatt ut 29 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 537,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (53 909 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 23,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 218 951 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 33 510 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Arne Sjule AS?
Arne Sjule AS eies til slutt av Adelis Portfolio Holding Ii AB (52,3 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS), Hållbar AB (5,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS), Personlig eier A (4,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS og Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS), Personlig eier B (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS) og Personlig eier C (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Arne Sjule AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Adelis Portfolio Holding Ii AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,3 % | 2,7 mill. kr | – |
| Hållbar AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 258 134 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS; Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS | 4,1 % | 210 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS | 3,6 % | 184 382 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS | 3,6 % | 184 382 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Arnesen Invest AS | 2,2 % | 111 206 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ad Astra AS | 2,1 % | 107 910 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Fossenakken AS | 1,8 % | 92 768 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Lilleulv Holding AS | 1,8 % | 90 512 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Audite AS | 1,7 % | 86 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Stangnes Invest AS | 1,4 % | 71 033 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ole T. Andreassen AS | 1,2 % | 60 772 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Triple H Invest AS | 1 % | 51 241 kr | 0 kr |
| Jonas Kohler gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 47 251 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Kathhama Holding AS | 0,9 % | 46 620 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 33 510 kr
Hendelser i eierkjeden
- ARNE SJULE AS delte anslagsvis ut 37,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (698 901 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−31,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ARNE SJULE AS økte med 60 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 40,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- DLVRY AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LUNSJ.NO NORGE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 69,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 49 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 37,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ARNE SJULE AS delte anslagsvis ut 20,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−459 828 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 118,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 118,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY HOLDING AS steg fra 7 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 94,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY GROUP AS steg fra 1 000 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 53,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 40,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FSG HOLDCO AS økte med 11,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.