Anslag · inntektsår 2025
Multi Food AS
Org.nr. 961627001 · AS · Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler · Fredrikstad
Aksjene i Multi Food AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Multi Food AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 48,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,63 % av den samme verdien, så avkastningen er 76,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Multi Food AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 116 840 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 133 763 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Multi Food AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 116 840 kr. Bankinnskuddene falt med 35 798 kr. Det er i snitt tatt ut 5,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 48,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (105 994 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 64 942 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 65 886 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Multi Food AS?
Multi Food AS eies til slutt av Adelis Portfolio Holding Ii AB (52,3 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS), Hållbar AB (5,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS), Aleksander Emil Lyngvi (4,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS og Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS), Erik Romundset Hauge (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS) og Øyvind Johnsen Brøgger (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Multi Food AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Adelis Portfolio Holding Ii AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,3 % | 4,4 mill. kr | – |
| Hållbar AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 421 656 kr | – |
| Aleksander Emil Lyngvi gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS; Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS. Eier også aksjer i Telpoint AS (0,2 %), Atea ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) | 4,1 % | 343 652 kr | 0 kr |
| Erik Romundset Hauge gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS | 3,6 % | 301 183 kr | 0 kr |
| Øyvind Johnsen Brøgger gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS | 3,6 % | 301 183 kr | 0 kr |
| Hans Petter Arnesen gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Arnesen Invest AS | 2,2 % | 181 652 kr | 0 kr |
| Ossie Nordgreen gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ad Astra AS | 2,1 % | 176 268 kr | 0 kr |
| Jan Frode Johansen gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Fossenakken AS | 1,8 % | 151 534 kr | 0 kr |
| Thomas Fredrik Wulff gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Lilleulv Holding AS. Eier også aksjer i Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 1,8 % | 147 850 kr | 0 kr |
| Bente Gudveig Brevik gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Audite AS. Eier også aksjer i Northern Playground AS (0,37 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 1,7 % | 140 798 kr | 0 kr |
| Jørn Knut Johansen gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Stangnes Invest AS. Eier også aksjer i Prime Property Kroatia i AS (under 0,01 %) | 1,4 % | 116 031 kr | 0 kr |
| Ole Tom Andreassen gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ole T. Andreassen AS. Eier også aksjer i Dyrvikneset AS (100 %), Sentia ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 1,2 % | 99 270 kr | 0 kr |
| Tor Erik Aag gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Triple H Invest AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 1 % | 83 701 kr | 0 kr |
| Jonas Kohler gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 77 183 kr | – |
| Ole-Tom Sjule gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Kathhama Holding AS. Eier også aksjer i Sjule Holding AS (2 %), Utskarpen Butikk og Sentereiendom AS (0,39 %) | 0,9 % | 76 152 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 65 886 kr
Hendelser i eierkjeden
- MULTI FOOD AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 40,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- DLVRY AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LUNSJ.NO NORGE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 69,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 49 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 37,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MULTI FOOD AS delte anslagsvis ut 5,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 118,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 118,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY HOLDING AS steg fra 7 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 94,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY GROUP AS steg fra 1 000 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 53,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 40,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FSG HOLDCO AS økte med 11,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.