Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Spring Nova Gruppen AS

Org.nr. 922689997 · AS · Inkasso- og kredittopplysningsvirksomhet · Tønsberg

Aksjene i Spring Nova Gruppen AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Spring Nova Gruppen AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 0,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,53 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Spring Nova Gruppen AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 51 863 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Spring Nova Gruppen AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1 753 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (54 202 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 28 456 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 33 692 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Spring Nova Gruppen AS?

Spring Nova Gruppen AS eies til slutt av Jan Johansen (25,2 % gjennom Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Immitec Norge AS → Jojo Consult AS), Sølvi Holte (25,2 % gjennom Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Immitec Norge AS → Jojo Consult AS), Andreas Atlas Holmen Reed (19,7 % gjennom Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS og Hyperlane AS → Holmen Gruppen AS), Sigurd Midthun Gran (6,4 % gjennom Spring Nova Holding AS → Entry Point AS) og Kenneth Ervik (5,7 % gjennom Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS og Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS og Hyperlane AS → Malia Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Spring Nova Gruppen AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Jan Johansen gjennom Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Immitec Norge AS → Jojo Consult AS. Eier også aksjer i Ja Partners AS (50 %), Visualize AS (50 %), Codelab Capital AS (0,03 %)25,2 %1,3 mill. kr0 kr
Sølvi Holte gjennom Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Immitec Norge AS → Jojo Consult AS. Eier også aksjer i Med-Eq AS (50 %)25,2 %1,3 mill. kr0 kr
Andreas Atlas Holmen Reed gjennom Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Hyperlane AS → Holmen Gruppen AS19,7 %1 mill. kr0 kr
Sigurd Midthun Gran gjennom Spring Nova Holding AS → Entry Point AS. Eier også aksjer i Norwegian Media Ventures AS (30,56 %), Sensum Event og Kultur AS (18 %)6,4 %327 904 kr0 kr
Kenneth Ervik gjennom Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS; Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS; Hyperlane AS → Malia Invest AS5,7 %291 593 kr0 kr
Geir Magne Jæger gjennom Ant SK AS. Eier også aksjer i Polight ASA (under 0,01 %)2,6 %133 239 kr0 kr
Per Gerhardt Stensholt gjennom Spring Nova Holding AS → AS Byrå-Tjenester. Eier også aksjer i SPV Heroes AS (7,5 %), SPV Good Game AS (3,67 %), Insr ASA (0,01 %), NRC Group ASA (0,01 %), Solstad Offshore ASA (under 0,01 %) og 2 andre2,5 %128 819 kr0 kr
Arild Holmen gjennom Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS. Eier også aksjer i Reol-Consult AS (30 %), Storgaten 11 AS (0,77 %), Inneklimaeksperten AS (0,04 %), Grieg Seafood ASA (under 0,01 %), Vow ASA (under 0,01 %) og 4 andre1,1 %55 627 kr0 kr
Stian Johannes Andreassen gjennom Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS. Eier også aksjer i Royal Flush AS (100 %)1,1 %55 627 kr0 kr
Fredrik Jul Andersen gjennom Jul Kapital AS0,9 %46 634 kr0 kr
Trond Evensen gjennom Spring Nova Holding AS → Cimexa AS. Eier også aksjer i Inneklimaeksperten AS (14,28 %), SPV Waka AS (4,35 %), Soil Steam International AS (0,03 %)0,7 %37 475 kr0 kr
Tim Puckelwaldt Dagsberg0,6 %31 977 kr0 kr
Biørn Dons gjennom B.D Holding AS0,6 %30 167 kr0 kr
Jerker Håkansson gjennom Immitec Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,5 %26 648 kr–
Erik Pavels Petersen. Eier også aksjer i Engin8 AS (24 %), Pavels Innovation AS (15,55 %)0,5 %26 648 kr0 kr
Verdigrunnlag
6,4 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
5,1 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
33 692 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SENSORIUM TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ETINN AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
  • SPRING HOLDING AS gikk fra 18,4 % til 9,2 % av aksjene i SPYDSPISS CAPITAL 1 AS i 2025.
  • SPRING HOLDING AS gikk fra 7,5 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA HOLDING AS i 2025.
  • Finansinntektene i AS BYRÅ-TJENESTER steg fra 92 501 kr i 2024 til 1,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 51 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
  • ANT SK AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (386 873 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,9 mill. kr).
  • CIMEXA AS gikk fra 38 % til 0 % av aksjene i BPG CHEMICALS AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i SPRING NOVA GRUPPEN AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5,2 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA GRUPPEN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 35 % av aksjene i SPRING ONBOARD AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SAOLA RESPONS OG LOGISTIKK AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MINIHUS AULI AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SANDODDEN INVEST AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K1 SERVICE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYPERLANE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i TELE7 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PS FINANCE GROUP AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i SPRING LOGISTIKK VARETRANSPORT AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 46,7 % til 26,7 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 41 % til 0 % av aksjene i FULL HOUSE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 38,4 % til 24,1 % av aksjene i INNEKLIMAEKSPERTEN AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i JÆGERVIK AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28B AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i EVOLVE COMMUNICATION AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5,2 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA GRUPPEN AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i GR8 EST8 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i FLOWMENT AS i 2024.
  • SPRING NOVA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
  • AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPV GOOD GAME AS i 2024.
  • AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRIDGEBETWEEN AS i 2024.
  • ANT SK AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (689 071 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,5 mill. kr).
  • CIMEXA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i FLEXFIT AS i 2024.
  • CIMEXA AS gikk fra 40 % til 38 % av aksjene i BPG CHEMICALS AS i 2024.
  • CIMEXA AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i NORDIC CONNECTION NORGE AS i 2024.
  • CIMEXA AS gikk fra 10 % til 8,4 % av aksjene i BILPLEIEGRUPPEN AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.