Anslag · inntektsår 2025
Spring Nova AS
Org.nr. 928054683 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tønsberg
Aksjene i Spring Nova AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 0 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Spring Nova AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 134 528 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Spring Nova AS?
Spring Nova AS eies til slutt av Jan Johansen (25,2 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS → Jojo Consult AS), Sølvi Holte (25,2 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS → Jojo Consult AS), Andreas Atlas Holmen Reed (19,7 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS og Spring Nova Gruppen AS → Hyperlane AS → Holmen Gruppen AS), Sigurd Midthun Gran (6,4 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS) og Kenneth Ervik (5,7 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS og Spring Nova Gruppen AS → Hyperlane AS → Malia Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Spring Nova AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jan Johansen gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS → Jojo Consult AS. Eier også aksjer i Ja Partners AS (50 %), Visualize AS (50 %), Codelab Capital AS (0,03 %) | 25,2 % | 0 kr | 0 kr |
| Sølvi Holte gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS → Jojo Consult AS. Eier også aksjer i Med-Eq AS (50 %) | 25,2 % | 0 kr | 0 kr |
| Andreas Atlas Holmen Reed gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Spring Nova Gruppen AS → Hyperlane AS → Holmen Gruppen AS | 19,7 % | 0 kr | 0 kr |
| Sigurd Midthun Gran gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS. Eier også aksjer i Norwegian Media Ventures AS (30,56 %), Sensum Event og Kultur AS (18 %) | 6,4 % | 0 kr | 0 kr |
| Kenneth Ervik gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS; Spring Nova Gruppen AS → Hyperlane AS → Malia Invest AS | 5,7 % | 0 kr | 0 kr |
| Geir Magne Jæger gjennom Spring Nova Gruppen AS → Ant SK AS. Eier også aksjer i Polight ASA (under 0,01 %) | 2,6 % | 0 kr | 0 kr |
| Per Gerhardt Stensholt gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → AS Byrå-Tjenester. Eier også aksjer i SPV Heroes AS (7,5 %), SPV Good Game AS (3,67 %), Insr ASA (0,01 %), NRC Group ASA (0,01 %), Solstad Offshore ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 2,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Arild Holmen gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS. Eier også aksjer i Reol-Consult AS (30 %), Storgaten 11 AS (0,77 %), Inneklimaeksperten AS (0,04 %), Grieg Seafood ASA (under 0,01 %), Vow ASA (under 0,01 %) og 4 andre | 1,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Stian Johannes Andreassen gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS. Eier også aksjer i Royal Flush AS (100 %) | 1,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Fredrik Jul Andersen gjennom Spring Nova Gruppen AS → Jul Kapital AS | 0,9 % | 0 kr | 0 kr |
| Trond Evensen gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS. Eier også aksjer i Inneklimaeksperten AS (14,28 %), SPV Waka AS (4,35 %), Soil Steam International AS (0,03 %) | 0,7 % | 0 kr | 0 kr |
| Tim Puckelwaldt Dagsberg gjennom Spring Nova Gruppen AS | 0,6 % | 0 kr | 0 kr |
| Biørn Dons gjennom Spring Nova Gruppen AS → B.D Holding AS | 0,6 % | 0 kr | 0 kr |
| Jerker Håkansson gjennom Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 0 kr | – |
| Erik Pavels Petersen gjennom Spring Nova Gruppen AS. Eier også aksjer i Engin8 AS (24 %), Pavels Innovation AS (15,55 %) | 0,5 % | 0 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 0 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SENSORIUM TECHNOLOGIES AS i 2025.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ETINN AS i 2025.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
- SPRING HOLDING AS gikk fra 18,4 % til 9,2 % av aksjene i SPYDSPISS CAPITAL 1 AS i 2025.
- SPRING HOLDING AS gikk fra 7,5 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i AS BYRÅ-TJENESTER steg fra 92 501 kr i 2024 til 1,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 51 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
- ANT SK AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (386 873 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SPRING NOVA GRUPPEN AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 35 % av aksjene i SPRING ONBOARD AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SAOLA RESPONS OG LOGISTIKK AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MINIHUS AULI AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SANDODDEN INVEST AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K1 SERVICE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYPERLANE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i TELE7 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PS FINANCE GROUP AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i SPRING LOGISTIKK VARETRANSPORT AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 46,7 % til 26,7 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 41 % til 0 % av aksjene i FULL HOUSE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 38,4 % til 24,1 % av aksjene i INNEKLIMAEKSPERTEN AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i JÆGERVIK AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28B AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i EVOLVE COMMUNICATION AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5,2 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA GRUPPEN AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i GR8 EST8 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i FLOWMENT AS i 2024.
- SPRING NOVA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
- AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPV GOOD GAME AS i 2024.
- AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRIDGEBETWEEN AS i 2024.
- ANT SK AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (689 071 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.