Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Spydspiss Capital 1 AS

Org.nr. 930350699 · AS · Uoppgitt · Tønsberg

Aksjene i Spydspiss Capital 1 AS gir de 30 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Spydspiss Capital 1 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −0,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Spydspiss Capital 1 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 19 934 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Spydspiss Capital 1 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1 738 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (28 386 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 16 116 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 645 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Spydspiss Capital 1 AS?

Spydspiss Capital 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (14,7 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS og Holmen Gruppen AS), Personlig eier B (12,8 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Holding AS → Jojo Consult AS), Personlig eier C (12,8 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Holding AS → Jojo Consult AS), Personlig eier D (12,3 %) og Personlig eier E (8 % gjennom Sissels Hudpleie AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Spydspiss Capital 1 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Holmen Gruppen AS14,7 %517 450 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Holding AS → Jojo Consult AS12,8 %450 039 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Holding AS → Jojo Consult AS12,8 %450 039 kr0 kr
Personlig eier D12,3 %434 097 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Sissels Hudpleie AS8 %282 163 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → AS Byrå-Tjenester; AS Byrå-Tjenester7 %246 055 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS; Cimexa AS → Malia Invest AS6,8 %238 589 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Spring Nova Gruppen AS → Ant SK AS; Cimexa AS → Ant SK AS; Ant SK AS5,6 %197 119 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS; Cimexa AS4,2 %148 610 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS; Entry Point AS3,8 %135 092 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Grytnes Invest AS3,5 %121 941 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Holmen Gruppen AS0,8 %28 747 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Holmen Gruppen AS0,8 %28 747 kr0 kr
Personlig eier N0,8 %28 216 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Gull & Grønne Skoger AS0,8 %28 216 kr0 kr
Verdigrunnlag
4,4 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
3,5 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
17 645 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SPRING HOLDING AS gikk fra 18,4 % til 9,2 % av aksjene i SPYDSPISS CAPITAL 1 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SENSORIUM TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ETINN AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
  • CIMEXA AS gikk fra 38 % til 0 % av aksjene i BPG CHEMICALS AS i 2025.
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SPRING HOLDING AS i 2025.
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 26,5 % til 24 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2025.
  • SPRING HOLDING AS gikk fra 18,4 % til 9,2 % av aksjene i SPYDSPISS CAPITAL 1 AS i 2025.
  • SPRING HOLDING AS gikk fra 7,5 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA HOLDING AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i SPYDSPISS CAPITAL 1 AS økte med 2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i SPYDSPISS CAPITAL 1 AS økte fra 810 000 000 til 1 249 089 744 i 2024, og 6 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • Innskutt egenkapital i SPRING NOVA GRUPPEN AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 35 % av aksjene i SPRING ONBOARD AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SAOLA RESPONS OG LOGISTIKK AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MINIHUS AULI AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SANDODDEN INVEST AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K1 SERVICE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYPERLANE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i TELE7 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PS FINANCE GROUP AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i SPRING LOGISTIKK VARETRANSPORT AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 46,7 % til 26,7 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 41 % til 0 % av aksjene i FULL HOUSE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 38,4 % til 24,1 % av aksjene i INNEKLIMAEKSPERTEN AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i JÆGERVIK AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28B AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i EVOLVE COMMUNICATION AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5,2 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA GRUPPEN AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i GR8 EST8 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i FLOWMENT AS i 2024.
  • SPRING NOVA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
  • CIMEXA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i FLEXFIT AS i 2024.
  • CIMEXA AS gikk fra 40 % til 38 % av aksjene i BPG CHEMICALS AS i 2024.
  • CIMEXA AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i NORDIC CONNECTION NORGE AS i 2024.
  • CIMEXA AS gikk fra 10 % til 8,4 % av aksjene i BILPLEIEGRUPPEN AS i 2024.
  • JOJO CONSULT AS delte anslagsvis ut 800 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−56 348 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr).
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 95 % av aksjene i HOMIES AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.