Anslag · inntektsår 2025
Engin8 AS
Org.nr. 915461549 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Tønsberg
Aksjene i Engin8 AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 35 924 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Engin8 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 339 594 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 128 502 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Engin8 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 339 594 kr. Bankinnskuddene økte med 49 279 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 358 920 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Engin8 AS?
Engin8 AS eies til slutt av Personlig eier A (25,3 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Pavels Consulting AS og Pavels Consulting AS), Personlig eier B (24,3 % gjennom Spring Nova Gruppen AS og direkte), Personlig eier C (12,8 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS → Jojo Consult AS), Personlig eier D (12,8 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS → Jojo Consult AS) og Personlig eier E (10,1 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS og Spring Nova Gruppen AS → Hyperlane AS → Holmen Gruppen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Engin8 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Spring Nova Gruppen AS → Pavels Consulting AS; Pavels Consulting AS | 25,3 % | 9 076 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Spring Nova Gruppen AS; direkte | 24,3 % | 8 717 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS → Jojo Consult AS | 12,8 % | 4 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Immitec Norge AS → Jojo Consult AS | 12,8 % | 4 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Spring Nova Gruppen AS → Hyperlane AS → Holmen Gruppen AS | 10,1 % | 3 616 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS | 3,3 % | 1 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS; Spring Nova Gruppen AS → Hyperlane AS → Malia Invest AS | 2,9 % | 1 042 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Spring Nova Gruppen AS → Ant SK AS | 1,3 % | 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → AS Byrå-Tjenester | 1,3 % | 460 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS | 0,6 % | 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS | 0,6 % | 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Spring Nova Gruppen AS → Jul Kapital AS | 0,5 % | 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS | 0,4 % | 134 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Spring Nova Gruppen AS | 0,3 % | 114 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Spring Nova Gruppen AS → B.D Holding AS | 0,3 % | 108 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 44 905 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 35 924 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SENSORIUM TECHNOLOGIES AS i 2025.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ETINN AS i 2025.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
- PAVELS CONSULTING AS gikk fra 100 % til 12,7 % av aksjene i BOOMR AS i 2025.
- SPRING HOLDING AS gikk fra 18,4 % til 9,2 % av aksjene i SPYDSPISS CAPITAL 1 AS i 2025.
- SPRING HOLDING AS gikk fra 7,5 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i AS BYRÅ-TJENESTER steg fra 92 501 kr i 2024 til 1,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 51 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SPRING NOVA GRUPPEN AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 35 % av aksjene i SPRING ONBOARD AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SAOLA RESPONS OG LOGISTIKK AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MINIHUS AULI AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SANDODDEN INVEST AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K1 SERVICE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYPERLANE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i TELE7 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PS FINANCE GROUP AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i SPRING LOGISTIKK VARETRANSPORT AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 46,7 % til 26,7 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 41 % til 0 % av aksjene i FULL HOUSE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 38,4 % til 24,1 % av aksjene i INNEKLIMAEKSPERTEN AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i JÆGERVIK AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28B AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i EVOLVE COMMUNICATION AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5,2 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA GRUPPEN AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i GR8 EST8 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i FLOWMENT AS i 2024.
- SPRING NOVA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
- AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPV GOOD GAME AS i 2024.
- AS BYRÅ-TJENESTER gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRIDGEBETWEEN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Puer Fons AS
- Eierandel i: Spring Onboard AS
- Eierandel i: Medevice AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.