Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Puer Fons AS

Org.nr. 927168111 · AS · Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers · Tønsberg

Aksjene i Puer Fons AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 60 403 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Puer Fons AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 520 684 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Puer Fons AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 520 684 kr. Bankinnskuddene økte med 7 946 kr og den langsiktige gjelden økte med 999 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 33 164 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Puer Fons AS?

Puer Fons AS eies til slutt av Personlig eier A (28,5 % gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Emptiodirect AS → Jojo Consult AS), Personlig eier B (28,5 % gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Emptiodirect AS → Jojo Consult AS), Personlig eier C (9,6 % gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Engin8 AS → Pavels Consulting AS og Spring Nova Gruppen AS → Pavels Consulting AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Engin8 AS og Spring Nova Gruppen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Puer Fons AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Emptiodirect AS → Jojo Consult AS28,5 %17 203 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Emptiodirect AS → Jojo Consult AS28,5 %17 203 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS9,6 %5 792 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Engin8 AS → Pavels Consulting AS; Spring Nova Gruppen AS → Pavels Consulting AS9,5 %5 757 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Engin8 AS; Spring Nova Gruppen AS9,2 %5 530 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS3,1 %1 897 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS; Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS2,7 %1 626 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Ant SK AS; Spring Nova Gruppen AS → Ant SK AS1,3 %771 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → AS Byrå-Tjenester; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → AS Byrå-Tjenester1,2 %745 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS0,5 %322 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS0,5 %322 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Jul Kapital AS; Spring Nova Gruppen AS → Jul Kapital AS0,4 %270 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS0,4 %217 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS; Spring Nova Gruppen AS0,3 %185 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Engin8 AS → Spring Nova Gruppen AS → B.D Holding AS; Spring Nova Gruppen AS → B.D Holding AS0,3 %175 kr0 kr
Verdigrunnlag
75 503 kr
Formuesverdi (80 %)
60 403 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SENSORIUM TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ETINN AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SPRING HOLDING AS i 2025.
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 26,5 % til 24 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i SPRING NOVA GRUPPEN AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 35 % av aksjene i SPRING ONBOARD AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SAOLA RESPONS OG LOGISTIKK AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MINIHUS AULI AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SANDODDEN INVEST AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K1 SERVICE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYPERLANE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i TELE7 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PS FINANCE GROUP AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i SPRING LOGISTIKK VARETRANSPORT AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 46,7 % til 26,7 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 41 % til 0 % av aksjene i FULL HOUSE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 38,4 % til 24,1 % av aksjene i INNEKLIMAEKSPERTEN AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i JÆGERVIK AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28B AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i EVOLVE COMMUNICATION AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5,2 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA GRUPPEN AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i GR8 EST8 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i FLOWMENT AS i 2024.
  • SPRING NOVA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 95 % av aksjene i HOMIES AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.