Anslag · inntektsår 2025
Malling & Co Forvaltning Holding AS
Org.nr. 919599154 · AS · Eiendomsforvaltning på oppdrag · Oslo
Aksjene i Malling & Co Forvaltning Holding AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 237 143 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 39,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Malling & Co Forvaltning Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 7,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 72 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 795 116 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,8 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Malling & Co Forvaltning Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 7,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4 050 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 36 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 56,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (639 572 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 43,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 437 325 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 397 558 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malling & Co Forvaltning Holding AS?
Malling & Co Forvaltning Holding AS eies til slutt av Anders Kristoffer Malling (21 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (21 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Peter Tidemand Malling (21 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS), Cathrine Kildalsen (10,1 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS og Caki AS) og Anders Berggren (8,4 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling & Co Forvaltning Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Anders Kristoffer Malling gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 21 % | 8,3 mill. kr | 65 609 kr |
| Morten Alexander Malling gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 21 % | 8,3 mill. kr | 65 609 kr |
| Peter Tidemand Malling gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %) | 21 % | 8,3 mill. kr | 65 609 kr |
| Cathrine Kildalsen gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS; Caki AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), Techstep ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %), Airthings AS (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 10,1 % | 4 mill. kr | 22 420 kr |
| Anders Berggren gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 8,4 % | 3,3 mill. kr | 15 684 kr |
| Martin Søren Mehus gjennom Faks Invest AS | 5 % | 2 mill. kr | 2 212 kr |
| Marius Christian Herud gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Hilma Invest AS (45 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %) | 4,2 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Tor Arne Utgård gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %) | 4,2 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Fredrik Thormod Sommerfeldt gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 2,1 % | 832 093 kr | 0 kr |
| Albregt Moltumyr gjennom Almo Consult AS. Eier også aksjer i Lupus Tre og Ved AS (100 %), Entra ASA (under 0,01 %) | 2 % | 792 470 kr | 0 kr |
| Jørgen Blørstad Nesmoen gjennom Fream AS | 1 % | 396 235 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 49,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 39,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 397 558 kr
Hendelser i eierkjeden
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS delte anslagsvis ut 36 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (41,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (35,7 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOMA INVEST AS falt med 4,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 22,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,4 mill. kr).
- BOAN INVEST AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,4 mill. kr).
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS delte anslagsvis ut 36 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (37,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,2 mill. kr).
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS gikk fra 100 % til 92 % av aksjene i MALLING & CO RESIDENTIAL AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 14,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr).
- BOAN INVEST AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Malling & Co Bergen AS
- Eierandel i: Malling & Co Drift AS
- Eierandel i: Malling & Co Eiendomsdrift AS
- Eierandel i: Malling & Co Forvaltning AS
- Eierandel i: Malling & Co Vågen AS
- Eierandel i: Malling & Co Technology AS
- Eierandel i: Malling & Co Residential AS
- Eierandel i: Malling & Co Eiendomsutvikling AS
- Eierandel i: Fazile AS
- Eierandel i: Zvip AS
- Eierandel i: Welcome Workdays AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.