Anslag · inntektsår 2025
Malling & Co Eiendomsutvikling AS
Org.nr. 914872936 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo
Aksjene i Malling & Co Eiendomsutvikling AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 23 328 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 14,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Malling & Co Eiendomsutvikling AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 88,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, så avkastningen er 125,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Malling & Co Eiendomsutvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 27 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 237 138 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Malling & Co Eiendomsutvikling AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 314 240 kr. Det er i snitt tatt ut 13,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 65,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (205 758 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 131 019 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 127 899 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malling & Co Eiendomsutvikling AS?
Malling & Co Eiendomsutvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (17,4 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier B (17,4 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier C (17,4 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS), Personlig eier D (12 % gjennom B Holdings AS) og Personlig eier E (8,4 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS og Malling & Co Forvaltning Holding AS → Caki AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling & Co Eiendomsutvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 17,4 % | 2,5 mill. kr | 7 776 kr |
| Personlig eier B gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 17,4 % | 2,5 mill. kr | 7 776 kr |
| Personlig eier C gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS | 17,4 % | 2,5 mill. kr | 7 776 kr |
| Personlig eier D gjennom B Holdings AS | 12 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS; Malling & Co Forvaltning Holding AS → Caki AS | 8,4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 7 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Faks Invest AS | 4,2 % | 604 183 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS | 3,5 % | 507 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS | 3,5 % | 507 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Fseglem Holding AS | 3 % | 433 402 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Inveliten AS | 2 % | 288 935 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 1,7 % | 253 757 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Almo Consult AS | 1,7 % | 241 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Fream AS | 0,8 % | 120 837 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 18,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 14,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 23 328 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 127 899 kr
Hendelser i eierkjeden
- MALLING & CO EIENDOMSUTVIKLING AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13 mill. kr).
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS delte anslagsvis ut 36 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (41,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (35,7 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOMA INVEST AS falt med 4,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 22,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,4 mill. kr).
- MALLING & CO EIENDOMSUTVIKLING AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,5 mill. kr).
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS delte anslagsvis ut 36 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (37,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,2 mill. kr).
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS gikk fra 100 % til 92 % av aksjene i MALLING & CO RESIDENTIAL AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 14,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Romerike Næring AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.