Anslag · inntektsår 2025
Malling & Co Bergen AS
Org.nr. 929247981 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Malling & Co Bergen AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 614 007 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Malling & Co Bergen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 436 804 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 165 287 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Malling & Co Bergen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 436 804 kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 7 310 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 797 146 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malling & Co Bergen AS?
Malling & Co Bergen AS eies til slutt av Personlig eier A (21 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier B (21 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier C (21 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS), Personlig eier D (10,1 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS og Malling & Co Forvaltning Holding AS → Caki AS) og Personlig eier E (8,4 % gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling & Co Bergen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 21 % | 128 942 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 21 % | 128 942 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS | 21 % | 128 942 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS; Malling & Co Forvaltning Holding AS → Caki AS | 10,1 % | 62 015 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 8,4 % | 51 577 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Faks Invest AS | 5 % | 30 700 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS | 4,2 % | 25 788 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS | 4,2 % | 25 788 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 2,1 % | 12 894 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Almo Consult AS | 2 % | 12 280 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Malling & Co Forvaltning Holding AS → Fream AS | 1 % | 6 140 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 767 509 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 614 007 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MALLING & CO BERGEN AS delte anslagsvis ut 780 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (663 079 kr) pluss årsresultatet 2025 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (892 003 kr).
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS delte anslagsvis ut 36 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (41,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (35,7 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOMA INVEST AS falt med 4,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 22,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,4 mill. kr).
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS delte anslagsvis ut 36 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (37,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,2 mill. kr).
- MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS gikk fra 100 % til 92 % av aksjene i MALLING & CO RESIDENTIAL AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 14,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.