Anslag · inntektsår 2025
Volt Harvest Group AS
Org.nr. 818287712 · AS · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Herøy
Aksjene i Volt Harvest Group AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 572 843 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 119,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Volt Harvest Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 72,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (75,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Volt Harvest Group AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 72,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,7 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 212,4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 2,1 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 149,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,6 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,3 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Volt Harvest Group AS?
Volt Harvest Group AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Remøy Volt Group AS), Personlig eier A (9,6 % gjennom Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Remøy Volt Group AS), Personlig eier B (4,4 % gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Personlig eier C (4,4 % gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Volt Harvest Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11,6 % | 13,9 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Remøy Volt Group AS → MH Holding AS | 9,6 % | 11,5 mill. kr | 97 362 kr |
| Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,1 % | 8,5 mill. kr | – |
| Personlig eier B gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 5,2 mill. kr | 34 895 kr |
| Personlig eier C gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 5,2 mill. kr | 34 895 kr |
| Personlig eier D gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 5,2 mill. kr | 34 238 kr |
| Personlig eier E gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 5,2 mill. kr | 34 238 kr |
| Personlig eier F gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 5,2 mill. kr | 34 238 kr |
| Personlig eier G gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 5,2 mill. kr | 34 238 kr |
| Personlig eier H gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 5,2 mill. kr | 34 238 kr |
| Personlig eier I gjennom Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS | 4,3 % | 5,1 mill. kr | 33 258 kr |
| Personlig eier J gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 5,1 mill. kr | 33 241 kr |
| Personlig eier K gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 5,1 mill. kr | 33 241 kr |
| Personlig eier L gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 5,1 mill. kr | 33 241 kr |
| Personlig eier M gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 5,1 mill. kr | 33 241 kr |
- Verdigrunnlag
- 149,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 119,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 572 843 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,3 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i VOLT HARVEST GROUP AS økte med 20 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- OF MARINE AS delte anslagsvis ut 14 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (108,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VOLT HARVEST GROUP AS økte med 55,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i VOLT HARVEST GROUP AS økte fra 9 500 til 10 342 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- REM VALHALL GROUP AS gikk fra 52,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ELLI INVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- OF MARINE AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
- Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
- Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- OF MARINE AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (116,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (108,3 mill. kr).
- Finansinntektene i OF MARINE AS steg fra 1,5 mill. kr i 2023 til 116,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OF MARINE AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- OF MARINE AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- OF MARINE AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Volt Harvest Ii AS
- Eierandel i: Volt Collector AS
- Eierandel i: Volt Harvest i AS
- Eierandel i: Volt Harvest Iii AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.