Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Volt Harvest i AS

Org.nr. 934755081 · AS · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Herøy

Aksjene i Volt Harvest i AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 8 455 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 27,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Volt Harvest i AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 12,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,77 % av den samme verdien, så avkastningen er 16,4 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Volt Harvest i AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 4,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 259 755 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,6 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Volt Harvest i AS?

Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 4,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3,4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 417 881 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 30,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 295 111 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 259 755 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Volt Harvest i AS?

Volt Harvest i AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS), Morten Andre Hoff (9,6 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS), Karin Kvalsvik Frøystad (4,4 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Ottar Arne Frøystad (4,4 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Volt Harvest i AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)11,6 %3,2 mill. kr–
Morten Andre Hoff gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS9,6 %2,6 mill. kr8 455 kr
Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)7,1 %1,9 mill. kr–
Karin Kvalsvik Frøystad gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %1,2 mill. kr0 kr
Ottar Arne Frøystad gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %1,2 mill. kr0 kr
Johanne Eldri Olsen Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Nina Helen Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Sigurd Olsen Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i Pareto Bank ASA (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %) og 6 andre4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Ståle Karolius Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i AS Hotel Alexandra (0,27 %), Sparebank 1 Helgeland (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebanken Møre (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) og 9 andre4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Therese Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Knut Axel Ugland gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS. Eier også aksjer i Bravura AS (2,52 %), Worksoft AS (1,97 %)4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Even Toreson Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS. Eier også aksjer i Remøy Pelagisk AS (50 %), Premium Travel Holding AS (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Havila Kystruten AS (under 0,01 %), Gigante Salmon AS (under 0,01 %) og 5 andre4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Helge Toreson Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Margaret Berge Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Tor-André Remøy gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %1,2 mill. kr0 kr
Verdigrunnlag
33,9 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
27,1 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
259 755 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i VOLT HARVEST GROUP AS økte med 20 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i VOLT HARVEST GROUP AS økte med 55,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
  • Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
  • Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.