Anslag · inntektsår 2025
Volt Collector AS
Org.nr. 922133417 · AS · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Herøy
Aksjene i Volt Collector AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Volt Collector AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −62,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,64 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Volt Collector AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −20 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 216 315 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Volt Collector AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 20 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 4,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 29,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 28,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (112 302 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 328 168 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 69 807 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Volt Collector AS?
Volt Collector AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS), Personlig eier A (9,6 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS), Personlig eier B (4,4 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Personlig eier C (4,4 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Volt Collector AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11,6 % | 1 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS | 9,6 % | 840 503 kr | 0 kr |
| Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,1 % | 623 822 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 383 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 383 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 378 996 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 378 996 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 378 996 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 378 996 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 378 996 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS | 4,3 % | 371 828 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 371 706 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 371 706 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 371 706 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 371 706 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 69 807 kr
Hendelser i eierkjeden
- VOLT COLLECTOR AS delte anslagsvis ut 6,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−10,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−7,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VOLT COLLECTOR AS økte med 6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i VOLT HARVEST GROUP AS økte med 20 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HESTAD INVEST AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i VOLT COLLECTOR AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i VOLT HARVEST GROUP AS økte med 55,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
- Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
- Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.