Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Volt Harvest Iii AS

Org.nr. 934755154 · AS · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Herøy

Aksjene i Volt Harvest Iii AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 26 614 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 41,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Volt Harvest Iii AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 27,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,81 % av den samme verdien, så avkastningen er 33,6 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Volt Harvest Iii AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 14,1 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 419 707 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Volt Harvest Iii AS?

Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 14,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,3 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 14,9 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 675 204 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 52,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 541 765 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 419 707 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Volt Harvest Iii AS?

Volt Harvest Iii AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS), Personlig eier A (9,6 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS), Personlig eier B (4,4 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Personlig eier C (4,4 % gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Volt Harvest Iii AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)11,6 %4,8 mill. kr–
Personlig eier A gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS9,6 %4 mill. kr22 438 kr
Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)7,1 %3 mill. kr–
Personlig eier B gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %1,8 mill. kr683 kr
Personlig eier C gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %1,8 mill. kr683 kr
Personlig eier D gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %1,8 mill. kr454 kr
Personlig eier E gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %1,8 mill. kr454 kr
Personlig eier F gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %1,8 mill. kr454 kr
Personlig eier G gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %1,8 mill. kr454 kr
Personlig eier H gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %1,8 mill. kr454 kr
Personlig eier I gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS4,3 %1,8 mill. kr112 kr
Personlig eier J gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %1,8 mill. kr107 kr
Personlig eier K gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %1,8 mill. kr107 kr
Personlig eier L gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %1,8 mill. kr107 kr
Personlig eier M gjennom Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Volt Harvest Group AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %1,8 mill. kr107 kr
Verdigrunnlag
52 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
41,6 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
419 707 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i VOLT HARVEST GROUP AS økte med 20 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i VOLT HARVEST GROUP AS økte med 55,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
  • Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
  • Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.