Anslag · inntektsår 2025
Mylna Gruppen AS
Org.nr. 994873687 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Lier
Aksjene i Mylna Gruppen AS gir de 50 personlige eierne anslagsvis 139 713 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 34,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Mylna Gruppen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −13,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,79 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Mylna Gruppen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 12,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 764 891 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Mylna Gruppen AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 12,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1 395 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 543 029 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 32,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 313 095 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 337 547 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mylna Gruppen AS?
Mylna Gruppen AS eies til slutt av Personlig eier A (33,4 % gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS), Personlig eier B (14,2 % gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS og S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS), Varig Orkla Forsikring Gjensidig (10,8 % gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS) og Personlig eier D (1,7 % gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mylna Gruppen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS | 33,4 % | 11,4 mill. kr | 96 544 kr |
| Personlig eier B gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS | 14,2 % | 4,9 mill. kr | 30 951 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 10,8 % | 3,7 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 8,7 % | 3 mill. kr | 12 218 kr |
| Personlig eier D gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS | 1,7 % | 569 228 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 1,4 % | 482 489 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Twema AS | 1,4 % | 468 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Steff Invest AS | 1,2 % | 422 752 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Sinvest AS | 1,2 % | 416 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Troll Ventures AS | 1,2 % | 416 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → JHK Holding AS; S&T Aktiv Fritid AS → JHK Holding AS | 1,1 % | 388 854 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Pom Invest AS; S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Pom Invest AS | 1,1 % | 359 018 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Fornæss Invest AS | 1 % | 337 647 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 0,9 % | 299 442 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 0,8 % | 272 980 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 42,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 34,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 139 713 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 337 547 kr
Hendelser i eierkjeden
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i CRAYON GROUP HOLDING AS i 2025.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 1,3 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,6 mrd. kr).
- KVARV AS delte anslagsvis ut 199,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i S&T AKTIV FRITID AS økte med 60 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i S&T AKTIV FRITID AS steg fra 185 000 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS delte anslagsvis ut 600 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (601,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 5,9 % til 0 % av aksjene i COLUMBI SALMON AS i 2024.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 723,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr).
- KVARV AS delte anslagsvis ut 1 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,6 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (704,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mrd. kr).
I eierkjeden
- Eier: Varig Orkla Forsikring Gjensidig
- Eierandel i: Treningspartner AS
- Eierandel i: Mylna Sport AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.