Anslag · inntektsår 2025
Treningspartner AS
Org.nr. 990702691 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Lier
Aksjene i Treningspartner AS gir de 50 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 809 957 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Treningspartner AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 2,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 977 353 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Treningspartner AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 577 082 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 9 762 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Treningspartner AS?
Treningspartner AS eies til slutt av Personlig eier A (33,4 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS), Personlig eier B (14,2 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS og Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS), Varig Orkla Forsikring Gjensidig (10,8 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS) og Personlig eier D (1,7 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Treningspartner AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS | 33,4 % | 270 582 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS | 14,2 % | 115 092 kr | 0 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 10,8 % | 87 226 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 8,7 % | 70 685 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS | 1,7 % | 13 494 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 1,4 % | 11 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Twema AS | 1,4 % | 11 116 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Steff Invest AS | 1,2 % | 10 021 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Sinvest AS | 1,2 % | 9 878 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Troll Ventures AS | 1,2 % | 9 878 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → JHK Holding AS; Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → JHK Holding AS | 1,1 % | 9 218 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Pom Invest AS; Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Pom Invest AS | 1,1 % | 8 511 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Fornæss Invest AS | 1 % | 8 004 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 0,9 % | 7 098 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 0,8 % | 6 471 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 809 957 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i CRAYON GROUP HOLDING AS i 2025.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 1,3 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,6 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i S&T AKTIV FRITID AS økte med 60 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i S&T AKTIV FRITID AS steg fra 185 000 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS delte anslagsvis ut 600 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (601,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 5,9 % til 0 % av aksjene i COLUMBI SALMON AS i 2024.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 723,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr).
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.