Anslag · inntektsår 2025
Mylna Sport AS
Org.nr. 994873733 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Lier
Aksjene i Mylna Sport AS gir de 50 personlige eierne anslagsvis 10 303 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Mylna Sport AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −416,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,63 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Mylna Sport AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 141 150 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 59 793 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 65 925 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mylna Sport AS?
Mylna Sport AS eies til slutt av Personlig eier A (33,4 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS), Personlig eier B (14,2 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS og Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS), Varig Orkla Forsikring Gjensidig (10,8 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS) og Personlig eier D (1,7 % gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mylna Sport AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS | 33,4 % | 2,8 mill. kr | 10 303 kr |
| Personlig eier B gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS | 14,2 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 10,8 % | 899 495 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 8,7 % | 728 926 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS | 1,7 % | 139 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 1,4 % | 117 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Twema AS | 1,4 % | 114 636 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Steff Invest AS | 1,2 % | 103 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Sinvest AS | 1,2 % | 101 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Troll Ventures AS | 1,2 % | 101 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → JHK Holding AS; Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → JHK Holding AS | 1,1 % | 95 057 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Pom Invest AS; Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Pom Invest AS | 1,1 % | 87 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Fornæss Invest AS | 1 % | 82 539 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 0,9 % | 73 200 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Mylna Gruppen AS → S&T Aktiv Fritid AS → Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 0,8 % | 66 731 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 10 303 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 65 925 kr
Hendelser i eierkjeden
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i CRAYON GROUP HOLDING AS i 2025.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 1,3 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,6 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i MYLNA SPORT AS falt med 14,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i S&T AKTIV FRITID AS økte med 60 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i S&T AKTIV FRITID AS steg fra 185 000 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS delte anslagsvis ut 600 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (601,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 5,9 % til 0 % av aksjene i COLUMBI SALMON AS i 2024.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 723,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr).
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.