Anslag · inntektsår 2025
Alf Brekken og Sønner AS
Org.nr. 979686889 · AS · Grunnarbeid · Vestvågøy
Aksjene i Alf Brekken og Sønner AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 45 370 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Alf Brekken og Sønner AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 43,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 233 366 kr i inntektsårene 2023–2024.
Hvordan har det gått med Alf Brekken og Sønner AS?
Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 43,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 187 714 kr i året.
Hvem eier Alf Brekken og Sønner AS?
Alf Brekken og Sønner AS eies til slutt av Personlig eier A (40 % gjennom RB Invest AS), Personlig eier B (20 %), Personlig eier C (7,6 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS), Personlig eier D (7,6 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 2 AS) og Personlig eier E (7,6 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 3 AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Alf Brekken og Sønner AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom RB Invest AS | 40 % | 5,4 mill. kr | 36 113 kr |
| Personlig eier B | 20 % | 2,7 mill. kr | 9 257 kr |
| Personlig eier C gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS | 7,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Grafo AS → Grafo Holding 2 AS | 7,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Grafo AS → Grafo Holding 3 AS | 7,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Grafo AS → Grafo Holding 4 AS | 7,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Grafo AS → Grafo Holding 5 AS | 7,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Grafo AS | 2 % | 268 566 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 116 683 kr
Hendelser i eierkjeden
- GRAFO AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i ISBRE HEIM AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i PIONEER PROPERTY GROUP ASA i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 10,7 % til 8,9 % av aksjene i PIONEER INVESTOR DX AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UNIFRACTAL AS i 2025.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (718 220 kr).
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 198 kr).
- GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 207 kr).
- GRAFO HOLDING 4 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (722 321 kr).
- GRAFO AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (723,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (734 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SG1 HOLDING AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i GRILLEN 2 AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i PINGDATA AS i 2024.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 368 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 1 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 928 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 2 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 935 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 3 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 4 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 375 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 4 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Sjøteknikk AS
- Eierandel i: Brekken Anlegg AS
- Eierandel i: Alf Brekken & Sønner Drift AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.