Anslag · inntektsår 2025
Sjøteknikk AS
Org.nr. 889806192 · AS · Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted · Vestvågøy
Aksjene i Sjøteknikk AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 583 374 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sjøteknikk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 557 731 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Sjøteknikk AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 19 638 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sjøteknikk AS?
Sjøteknikk AS eies til slutt av Personlig eier A (40 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS → RB Invest AS), Personlig eier B (20 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS), Personlig eier C (7,6 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 1 AS), Personlig eier D (7,6 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 2 AS) og Personlig eier E (7,6 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 3 AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sjøteknikk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Alf Brekken og Sønner AS → RB Invest AS | 40 % | 233 350 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Alf Brekken og Sønner AS | 20 % | 116 675 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 1 AS | 7,6 % | 44 336 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 2 AS | 7,6 % | 44 336 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 3 AS | 7,6 % | 44 336 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 4 AS | 7,6 % | 44 336 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 5 AS | 7,6 % | 44 336 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS | 2 % | 11 667 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 729 218 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 583 374 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- GRAFO AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i ISBRE HEIM AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i PIONEER PROPERTY GROUP ASA i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 10,7 % til 8,9 % av aksjene i PIONEER INVESTOR DX AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UNIFRACTAL AS i 2025.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (718 220 kr).
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 198 kr).
- GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 207 kr).
- GRAFO AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (723,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (734 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SG1 HOLDING AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i GRILLEN 2 AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i PINGDATA AS i 2024.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 368 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 1 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 928 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 2 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 935 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 3 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.