Anslag · inntektsår 2025
Brekken Anlegg AS
Org.nr. 926782312 · AS · Grunnarbeid · Vestvågøy
Aksjene i Brekken Anlegg AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 41 870 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Brekken Anlegg AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 167,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2023–2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, så avkastningen er 242 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Brekken Anlegg AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 ble 14,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 34 833 kr i inntektsårene 2023–2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Brekken Anlegg AS?
Fra 2022 til 2024 økte egenkapitalen med 14,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,9 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 9,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 178 329 kr i året.
Hvem eier Brekken Anlegg AS?
Brekken Anlegg AS eies til slutt av Personlig eier A (40 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS → RB Invest AS), Personlig eier B (20 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS), Personlig eier C (7,6 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 1 AS), Personlig eier D (7,6 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 2 AS) og Personlig eier E (7,6 % gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 3 AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Brekken Anlegg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Alf Brekken og Sønner AS → RB Invest AS | 40 % | 5,1 mill. kr | 33 780 kr |
| Personlig eier B gjennom Alf Brekken og Sønner AS | 20 % | 2,6 mill. kr | 8 090 kr |
| Personlig eier C gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 1 AS | 7,6 % | 976 216 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 2 AS | 7,6 % | 976 216 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 3 AS | 7,6 % | 976 216 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 4 AS | 7,6 % | 976 216 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS → Grafo Holding 5 AS | 7,6 % | 976 216 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Alf Brekken og Sønner AS → Grafo AS | 2 % | 256 899 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 41 870 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 110 849 kr
Hendelser i eierkjeden
- GRAFO AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i ISBRE HEIM AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i PIONEER PROPERTY GROUP ASA i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 10,7 % til 8,9 % av aksjene i PIONEER INVESTOR DX AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UNIFRACTAL AS i 2025.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (718 220 kr).
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 198 kr).
- GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 207 kr).
- GRAFO AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (723,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (734 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SG1 HOLDING AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i GRILLEN 2 AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i PINGDATA AS i 2024.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 368 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 1 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 928 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 2 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 935 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 3 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.