Anslag · inntektsår 2025
Remøy Management AS
Org.nr. 979322151 · AS · Andre tjenester tilknyttet sjøtransport · Herøy
Aksjene i Remøy Management AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 16,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Remøy Management AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 14,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 20,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Remøy Management AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −8,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 261 623 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Remøy Management AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 8,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 20 960 kr. Det er i snitt tatt ut 7,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 33,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (232 043 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 50 477 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 144 238 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Remøy Management AS?
Remøy Management AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Remøy Volt Group AS), Personlig eier A (9,6 % gjennom Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Remøy Volt Group AS), Personlig eier B (4,4 % gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Personlig eier C (4,4 % gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Remøy Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11,6 % | 1,9 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Remøy Volt Group AS → MH Holding AS | 9,6 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,1 % | 1,2 mill. kr | – |
| Personlig eier B gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 710 629 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 710 629 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 701 728 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 701 728 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 701 728 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 701 728 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 701 728 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS | 4,3 % | 688 457 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 688 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 688 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 688 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 688 230 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 20,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 16,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 144 238 kr
Hendelser i eierkjeden
- REMØY MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 15,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i REMØY MANAGEMENT AS økte med 2,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- OF MARINE AS delte anslagsvis ut 14 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (108,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,3 mill. kr).
- REM VALHALL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- REMØY MANAGEMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY VOLT GROUP AS i 2024.
- REMØY MANAGEMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT CREW AS i 2024.
- VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
- Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
- Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- OF MARINE AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (116,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (108,3 mill. kr).
- Finansinntektene i OF MARINE AS steg fra 1,5 mill. kr i 2023 til 116,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OF MARINE AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- OF MARINE AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- OF MARINE AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: RM Drift AS
- Eierandel i: RM Drift Ii AS
- Eierandel i: Remøy Mip Holdco AS
- Eierandel i: Remøy Holdco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.