Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Remøy Holdco AS

Org.nr. 932731266 · AS · Uoppgitt · Herøy

Aksjene i Remøy Holdco AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13 279 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Remøy Holdco AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 7 870 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.

Hvordan har det gått med Remøy Holdco AS?

Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 7 870 kr. Bankinnskuddene falt med 1 620 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6 983 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Remøy Holdco AS?

Remøy Holdco AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS), Personlig eier A (9,6 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS), Personlig eier B (4,4 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Personlig eier C (4,4 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Remøy Holdco AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)11,6 %1 545 kr–
Personlig eier A gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS9,6 %1 277 kr0 kr
Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)7,1 %948 kr–
Personlig eier B gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %583 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS4,4 %583 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %576 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %576 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %576 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %576 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS4,3 %576 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS4,3 %565 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %565 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %565 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %565 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS4,3 %565 kr0 kr
Verdigrunnlag
16 599 kr
Formuesverdi (80 %)
13 279 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • REMØY MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 15,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i REMØY MANAGEMENT AS økte med 2,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • REMØY MANAGEMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY VOLT GROUP AS i 2024.
  • REMØY MANAGEMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT CREW AS i 2024.
  • VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
  • Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
  • Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
  • Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
  • MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.