Anslag · inntektsår 2025
RM Drift Ii AS
Org.nr. 918028625 · AS · Andre tjenester tilknyttet sjøtransport · Herøy
Aksjene i RM Drift Ii AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 360 918 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i RM Drift Ii AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 108 872 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 41 197 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med RM Drift Ii AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 194 504 kr. Bankinnskuddene økte med 289 990 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 510 798 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier RM Drift Ii AS?
RM Drift Ii AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS), Personlig eier A (9,6 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS), Personlig eier B (4,4 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS) og Personlig eier C (4,4 % gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av RM Drift Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Crestline Opportunity V Master Fund gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11,6 % | 41 989 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → MH Holding AS | 9,6 % | 34 706 kr | 0 kr |
| Crestline Opportunity Iv Master Fun gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,1 % | 25 759 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 15 848 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Of Marine AS | 4,4 % | 15 848 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 15 649 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 15 649 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 15 649 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 15 649 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → SR Marine Ii AS | 4,3 % | 15 649 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS | 4,3 % | 15 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 15 348 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 15 348 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 15 348 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → Volt Shipping AS → TR Marine AS; Remøy Management AS → Remøy Volt Group AS → TR Marine AS | 4,3 % | 15 348 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 451 148 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 360 918 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- REMØY MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 15,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i REMØY MANAGEMENT AS økte med 2,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- REMØY MANAGEMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY VOLT GROUP AS i 2024.
- REMØY MANAGEMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY MANAGEMENT CREW AS i 2024.
- VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
- Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
- Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.