Anslag · inntektsår 2025
Firesafe AS
Org.nr. 958249799 · AS · Installasjon av isoleringsmateriale · Lørenskog
Aksjene i Firesafe AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 200 577 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 77 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Firesafe AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 23,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, så avkastningen er 27,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Firesafe AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 369 914 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 44,8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 139 975 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Firesafe AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 369 453 kr. Bankinnskuddene økte med 46,9 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 513 615 kr. Det er i snitt tatt ut 22,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 17,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,3 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 77,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 807 349 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 808 357 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Firesafe AS?
Firesafe AS eies til slutt av FSN Capital GP Compass i Limited (52,9 % gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Fire Topco AS), Morten Christian Ameln (18 % gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Monforte AS), Haakon Ameln (5,7 % gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Haam AS), Julie Basedow Ameln (5,7 % gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Juba Invest AS) og Marie Ameln (5,7 % gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Semifreddo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Firesafe AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| FSN Capital GP Compass i Limited gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Fire Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,9 % | 40,7 mill. kr | – |
| Morten Christian Ameln gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Monforte AS | 18 % | 13,8 mill. kr | 120 870 kr |
| Haakon Ameln gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Haam AS | 5,7 % | 4,4 mill. kr | 26 569 kr |
| Julie Basedow Ameln gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Juba Invest AS | 5,7 % | 4,4 mill. kr | 26 569 kr |
| Marie Ameln gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Semifreddo AS. Eier også aksjer i DR.Dropin AS (0,01 %) | 5,7 % | 4,4 mill. kr | 26 569 kr |
| Jarle Johansen gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → JMS Investment AS | 0,9 % | 684 900 kr | 0 kr |
| Vidar Rune Skintveit gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → SKV Consult AS | 0,6 % | 454 055 kr | 0 kr |
| Tom Arild Bråthen gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Caraway A/S. Eier også aksjer i Pci Biotech Holding ASA (0,01 %), Nordic Mining ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %), Arcticzymes Technologies ASA (under 0,01 %), Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %) og 3 andre | 0,5 % | 413 634 kr | 0 kr |
| Ivan Johansen gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → DK Sør AS | 0,4 % | 287 882 kr | 0 kr |
| Windward AB gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 282 942 kr | – |
| Eskild Rudolf Larsen gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Erl Invest AS | 0,4 % | 278 451 kr | 0 kr |
| Håkon Bergstrm gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 256 444 kr | – |
| Åge Henry Lønning gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Valkyrie Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 250 606 kr | – |
| Petter Aamot Vangstein gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Aava Holding AS. Eier også aksjer i Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Vend Marketplaces ASA (under 0,01 %) | 0,3 % | 250 157 kr | 0 kr |
| Hilde Elisabeth Horn Gilen gjennom Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Cace Invest AS. Eier også aksjer i Strongpoint ASA (0,04 %), Nord-Salten Kraft Holding AS (under 0,01 %), Zelluna ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 0,3 % | 250 157 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 96,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 77 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 808 357 kr
Hendelser i eierkjeden
- FIRESAFE AS delte anslagsvis ut 17,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (379 000 kr) pluss årsresultatet 2025 (17,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (514 914 kr).
- Finansinntektene i MONSTRO AS steg fra 20,6 mill. kr i 2024 til 86 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FIRESAFE AS delte anslagsvis ut 27 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145 000 kr) pluss årsresultatet 2024 (27,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (379 000 kr).
- Finansinntektene i FIRESAFE GROUP AS steg fra 11 000 kr i 2023 til 25 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MONFORTE AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (55 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−268 071 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Gowens AS
- Eierandel i: Brannmateriell AS
- Eierandel i: Kontroll og Rådgivning AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.