Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Brannmateriell AS

Org.nr. 984562756 · AS

Aksjene i Brannmateriell AS gir de 30 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 865 907 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Brannmateriell AS?

Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 ble 289 215 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2023–2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 109 439 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Brannmateriell AS?

Fra 2022 til 2024 økte egenkapitalen med 289 215 kr. Bankinnskuddene falt med 4 848 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 95 624 kr.

Hvem eier Brannmateriell AS?

Brannmateriell AS eies til slutt av FSN Capital GP Compass i Limited (52,9 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Fire Topco AS), Personlig eier A (18 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Monforte AS), Personlig eier B (5,7 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Haam AS), Personlig eier C (5,7 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Juba Invest AS) og Personlig eier D (5,7 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Semifreddo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Brannmateriell AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
FSN Capital GP Compass i Limited gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Fire Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)52,9 %457 749 kr–
Personlig eier A gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Monforte AS18 %155 780 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Haam AS5,7 %49 691 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Juba Invest AS5,7 %49 691 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Semifreddo AS5,7 %49 691 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → JMS Investment AS0,9 %7 705 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → SKV Consult AS0,6 %5 108 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Caraway A/S0,5 %4 653 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → DK Sør AS0,4 %3 239 kr0 kr
Windward AB gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,4 %3 183 kr–
Personlig eier I gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Erl Invest AS0,4 %3 133 kr0 kr
Håkon Bergstrm gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,3 %2 885 kr–
Åge Henry Lønning gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Valkyrie Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,3 %2 819 kr–
Personlig eier J gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Aava Holding AS0,3 %2 814 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Cace Invest AS0,3 %2 814 kr0 kr
Verdigrunnlag
1,1 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
865 907 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • FIRESAFE AS delte anslagsvis ut 17,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (379 000 kr) pluss årsresultatet 2025 (17,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (514 914 kr).
  • Finansinntektene i MONSTRO AS steg fra 20,6 mill. kr i 2024 til 86 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • KNUT DALBYE KRISTENSEN gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BRANNMATERIELL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • ULF INGE ERIK MYRVANG-TALÉN gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BRANNMATERIELL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • FIRESAFE AS delte anslagsvis ut 27 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145 000 kr) pluss årsresultatet 2024 (27,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (379 000 kr).
  • Finansinntektene i FIRESAFE GROUP AS steg fra 11 000 kr i 2023 til 25 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MONFORTE AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (55 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−268 071 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.