Anslag · inntektsår 2025
Spring Brands AS
Org.nr. 933454096 · AS · Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med spesialisert vareutvalg · Tønsberg
Aksjene i Spring Brands AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 22 920 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Spring Brands AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 50 243 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 19 012 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Spring Brands AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 50 243 kr. Bankinnskuddene økte med 46 795 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9 031 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Spring Brands AS?
Spring Brands AS eies til slutt av Personlig eier A (22,5 % gjennom Munkerekka AS), Personlig eier B (22,5 % gjennom Munkerekka AS), Personlig eier C (12 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS og Visualize AS), Personlig eier D (6,6 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS og Entry Point AS) og Personlig eier E (6,2 % gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Spring Brands AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Munkerekka AS | 22,5 % | 5 157 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Munkerekka AS | 22,5 % | 5 157 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS; Visualize AS | 12 % | 2 745 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS; Entry Point AS | 6,6 % | 1 512 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS | 6,2 % | 1 427 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Asne AS; Spring Trykk & Brodering AS → Ja Partners AS → Asne AS | 5,5 % | 1 261 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Spring Nova Gruppen AS; Visualize AS; Spring Trykk & Brodering AS → Visualize AS | 5,4 % | 1 233 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Spring Nova Gruppen AS → Pavels Consulting AS; Pavels Consulting AS; Spring Trykk & Brodering AS → Pavels Consulting AS | 5,4 % | 1 233 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS | 4,9 % | 1 119 kr | 0 kr |
| Spring Brands AS gjennom Spring Trykk & Brodering AS | 2,5 % | 573 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS; Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS | 1,4 % | 314 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Spring Trykk & Brodering AS → Tafjord Future AS | 0,8 % | 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Spring Nova Gruppen AS → Ant SK AS | 0,6 % | 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → AS Byrå-Tjenester | 0,6 % | 144 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS | 0,3 % | 62 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 28 651 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 22 920 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SPRING BRANDS AS gikk fra 60 % til 50 % av aksjene i SPRING TRYKK & BRODERING AS i 2025.
- SPRING BRANDS AS gikk fra 50 % til 45 % av aksjene i GOOD GAME SHOP AS i 2025.
- MUNKEREKKA AS gikk fra 19 % til 6,8 % av aksjene i SPORT INNOVATION AS i 2025.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SENSORIUM TECHNOLOGIES AS i 2025.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ETINN AS i 2025.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
- HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SPRING HOLDING AS i 2025.
- HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 26,5 % til 24 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SPRING NOVA GRUPPEN AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 35 % av aksjene i SPRING ONBOARD AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SAOLA RESPONS OG LOGISTIKK AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MINIHUS AULI AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SANDODDEN INVEST AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K1 SERVICE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYPERLANE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i TELE7 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PS FINANCE GROUP AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i SPRING LOGISTIKK VARETRANSPORT AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 46,7 % til 26,7 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 41 % til 0 % av aksjene i FULL HOUSE AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 38,4 % til 24,1 % av aksjene i INNEKLIMAEKSPERTEN AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i JÆGERVIK AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28B AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i EVOLVE COMMUNICATION AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5,2 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA GRUPPEN AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i GR8 EST8 AS i 2024.
- SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i FLOWMENT AS i 2024.
- SPRING NOVA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
- HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 95 % av aksjene i HOMIES AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Spring Brands AS
- Eierandel i: Spring Trykk & Brodering AS
- Eierandel i: Good Game Shop AS
- Eierandel i: Springline AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.