Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Springline AS

Org.nr. 933877116 · AS · Detaljhandel med sportsvarer · Tønsberg

Aksjene i Springline AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 45 841 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Springline AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 274 468 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.

Hvordan har det gått med Springline AS?

Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 274 468 kr. Bankinnskuddene økte med 2 501 kr og den langsiktige gjelden økte med 2 000 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Springline AS?

Springline AS eies til slutt av Personlig eier A (31 % gjennom Ja Partners AS og Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS og Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS), Personlig eier B (27,8 % gjennom Ja Partners AS → Asne AS og Spring Brands AS → Asne AS og Spring Brands AS → Spring Trykk & Brodering AS → Ja Partners AS → Asne AS), Personlig eier C (11,3 % gjennom Spring Brands AS → Munkerekka AS), Personlig eier D (11,3 % gjennom Spring Brands AS → Munkerekka AS) og Personlig eier E (3,3 % gjennom Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS og Spring Brands AS → Entry Point AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Springline AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Ja Partners AS; Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS31 %14 205 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Ja Partners AS → Asne AS; Spring Brands AS → Asne AS; Spring Brands AS → Spring Trykk & Brodering AS → Ja Partners AS → Asne AS27,8 %12 721 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Spring Brands AS → Munkerekka AS11,3 %5 157 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Spring Brands AS → Munkerekka AS11,3 %5 157 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Entry Point AS; Spring Brands AS → Entry Point AS3,3 %1 512 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Jojo Consult AS; Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Spring Holding AS → Jojo Consult AS3,1 %1 427 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Spring Brands AS → Visualize AS; Spring Brands AS → Spring Trykk & Brodering AS → Visualize AS2,6 %1 203 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Spring Brands AS → Pavels Consulting AS; Spring Brands AS → Spring Trykk & Brodering AS → Pavels Consulting AS2,6 %1 203 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS2,4 %1 119 kr0 kr
Spring Brands AS gjennom Spring Brands AS → Spring Trykk & Brodering AS1,3 %573 kr–
Personlig eier J gjennom Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Malia Invest AS; Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Cimexa AS → Malia Invest AS0,7 %314 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Spring Brands AS → Spring Trykk & Brodering AS → Tafjord Future AS0,4 %172 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Ant SK AS0,3 %149 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → AS Byrå-Tjenester0,3 %144 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Spring Brands AS → Spring Nova Gruppen AS → Spring Nova Holding AS → Holmen Gruppen AS0,1 %62 kr0 kr
Verdigrunnlag
57 301 kr
Formuesverdi (80 %)
45 841 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SPRING ADVENTURE AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SPRINGLINE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SPRING BRANDS AS gikk fra 60 % til 50 % av aksjene i SPRING TRYKK & BRODERING AS i 2025.
  • SPRING BRANDS AS gikk fra 50 % til 45 % av aksjene i GOOD GAME SHOP AS i 2025.
  • MUNKEREKKA AS gikk fra 19 % til 6,8 % av aksjene i SPORT INNOVATION AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SENSORIUM TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ETINN AS i 2025.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i EVERSAFE FORSIKRINGSMEGLING AS i 2025.
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SPRING HOLDING AS i 2025.
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 26,5 % til 24 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i SPRING NOVA GRUPPEN AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 35 % av aksjene i SPRING ONBOARD AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SAOLA RESPONS OG LOGISTIKK AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MINIHUS AULI AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SANDODDEN INVEST AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K1 SERVICE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYPERLANE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i TELE7 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PS FINANCE GROUP AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i SPRING LOGISTIKK VARETRANSPORT AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 46,7 % til 26,7 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 41 % til 0 % av aksjene i FULL HOUSE AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 38,4 % til 24,1 % av aksjene i INNEKLIMAEKSPERTEN AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i JÆGERVIK AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i PRIMA VESTFOLD AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28B AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NEDRE LANGGATE 28 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i EVOLVE COMMUNICATION AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5,2 % til 3,8 % av aksjene i SPRING NOVA GRUPPEN AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i GR8 EST8 AS i 2024.
  • SPRING NOVA GRUPPEN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i FLOWMENT AS i 2024.
  • SPRING NOVA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FÆRDER MULTISERVICE AS i 2024.
  • HOLMEN GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 95 % av aksjene i HOMIES AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.