Anslag · inntektsår 2025
Tian Helse Holding AS
Org.nr. 925499838 · AS · Andre helsetjenester ellers · Harstad
Aksjene i Tian Helse Holding AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 309 288 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 37,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Tian Helse Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 752 294 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tian Helse Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 619 984 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 605 127 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 28,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 273 841 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 376 147 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tian Helse Holding AS?
Tian Helse Holding AS eies til slutt av Jan Morten Sørgård (82,3 % gjennom Tian Holding AS og Tian Invest AS → Tian Holding AS), Personlig eier A (6,4 % gjennom Tian Invest AS → Landset AS og Landset AS), Personlig eier B (2,3 % gjennom Tian Holding AS → V.A.S. Holding AS og Tian Invest AS → V.A.S. Holding AS), Personlig eier C (2,2 % gjennom Tian Holding AS → S.T.R. Holding AS og Tian Invest AS → S.T.R. Holding AS) og Personlig eier D (2,2 % gjennom Tian Holding AS → CTS Holding AS og Tian Invest AS → CTS Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tian Helse Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jan Morten Sørgård gjennom Tian Holding AS; Tian Invest AS → Tian Holding AS | 82,3 % | 31 mill. kr | 302 937 kr |
| Personlig eier A gjennom Tian Invest AS → Landset AS; Landset AS | 6,4 % | 2,4 mill. kr | 6 351 kr |
| Personlig eier B gjennom Tian Holding AS → V.A.S. Holding AS; Tian Invest AS → V.A.S. Holding AS | 2,3 % | 850 808 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tian Holding AS → S.T.R. Holding AS; Tian Invest AS → S.T.R. Holding AS | 2,2 % | 835 659 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tian Holding AS → CTS Holding AS; Tian Invest AS → CTS Holding AS | 2,2 % | 820 509 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tian Invest AS → M.T.S. Invest AS | 2,2 % | 818 062 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Tian Holding AS → J.S. Invest AS; Tian Invest AS → J.S. Invest AS | 2,2 % | 812 935 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 0,2 % | 72 456 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 47,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 37,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 309 288 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 376 147 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i TIAN HELSE HOLDING AS steg fra 4 851 kr i 2024 til 3,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TIAN HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i GASTROFOIL AS i 2025.
- TIAN HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (160,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Tian Helse Øst AS
- Eierandel i: Tian Helse AS
- Eierandel i: Tian Helse Eiendom AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.