Anslag · inntektsår 2025
Tian Helse Eiendom AS
Org.nr. 925626708 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Harstad
Aksjene i Tian Helse Eiendom AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 161 313 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 21,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tian Helse Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −12,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,74 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Tian Helse Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 15,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 519 744 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tian Helse Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 15,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,7 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 11,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (322 921 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 177 197 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 200 728 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tian Helse Eiendom AS?
Tian Helse Eiendom AS eies til slutt av Jan Morten Sørgård (82,3 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS og Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → Tian Holding AS), Roald Landset (6,4 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → Landset AS og Tian Helse Holding AS → Landset AS), Vanja Annie Sørgård Yogeswaran (2,3 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → V.A.S. Holding AS og Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → V.A.S. Holding AS), Stina Thrane Rollmoen (2,2 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → S.T.R. Holding AS og Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → S.T.R. Holding AS) og Camilla Therese Sørgård (2,2 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → CTS Holding AS og Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → CTS Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tian Helse Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jan Morten Sørgård gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → Tian Holding AS | 82,3 % | 17,9 mill. kr | 161 313 kr |
| Roald Landset gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → Landset AS; Tian Helse Holding AS → Landset AS | 6,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Vanja Annie Sørgård Yogeswaran gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → V.A.S. Holding AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → V.A.S. Holding AS | 2,3 % | 490 694 kr | 0 kr |
| Stina Thrane Rollmoen gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → S.T.R. Holding AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → S.T.R. Holding AS | 2,2 % | 481 957 kr | 0 kr |
| Camilla Therese Sørgård gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → CTS Holding AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → CTS Holding AS | 2,2 % | 473 220 kr | 0 kr |
| Mona Thrane Sørgård gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → M.T.S. Invest AS | 2,2 % | 471 808 kr | 0 kr |
| Julie Sommarset gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → J.S. Invest AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → J.S. Invest AS | 2,2 % | 468 851 kr | 0 kr |
| Heidi Johnsen gjennom Tian Helse Holding AS | 0,2 % | 41 788 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 27,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 21,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 200 728 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i TIAN HELSE HOLDING AS steg fra 4 851 kr i 2024 til 3,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TIAN HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i GASTROFOIL AS i 2025.
- TIAN HELSE EIENDOM AS delte anslagsvis ut 6,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (101 372 kr) pluss årsresultatet 2024 (−6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−13,2 mill. kr).
- TIAN HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (160,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Tian Eiendom Rødbergodden AS
- Eierandel i: Tian Eiendom Rosenlund AS
- Eierandel i: Tian Eiendom Seida AS
- Eierandel i: Torvgaten 7 Farsund AS
- Eierandel i: Tian Eiendom Salangen AS
- Eierandel i: Tian Eiendom Bjørnang AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.