Anslag · inntektsår 2025
Tian Helse AS
Org.nr. 923655905 · AS · Andre helsetjenester ellers · Harstad
Aksjene i Tian Helse AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 113 702 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tian Helse AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 4,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 5,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Tian Helse AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6,7 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 243 652 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tian Helse AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 4,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 17,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (228 237 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 46 339 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 141 872 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tian Helse AS?
Tian Helse AS eies til slutt av Personlig eier A (82,3 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS og Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → Tian Holding AS), Personlig eier B (6,4 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → Landset AS og Tian Helse Holding AS → Landset AS), Personlig eier C (2,3 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → V.A.S. Holding AS og Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → V.A.S. Holding AS), Personlig eier D (2,2 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → S.T.R. Holding AS og Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → S.T.R. Holding AS) og Personlig eier E (2,2 % gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → CTS Holding AS og Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → CTS Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tian Helse AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → Tian Holding AS | 82,3 % | 13,1 mill. kr | 113 702 kr |
| Personlig eier B gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → Landset AS; Tian Helse Holding AS → Landset AS | 6,4 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → V.A.S. Holding AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → V.A.S. Holding AS | 2,3 % | 360 114 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → S.T.R. Holding AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → S.T.R. Holding AS | 2,2 % | 353 702 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → CTS Holding AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → CTS Holding AS | 2,2 % | 347 290 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → M.T.S. Invest AS | 2,2 % | 346 254 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Tian Helse Holding AS → Tian Holding AS → J.S. Invest AS; Tian Helse Holding AS → Tian Invest AS → J.S. Invest AS | 2,2 % | 344 084 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Tian Helse Holding AS | 0,2 % | 30 668 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 113 702 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 141 872 kr
Hendelser i eierkjeden
- TIAN HELSE AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−6,4 mill. kr).
- Finansinntektene i TIAN HELSE HOLDING AS steg fra 4 851 kr i 2024 til 3,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TIAN HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i GASTROFOIL AS i 2025.
- TIAN HELSE AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (247 461 kr) pluss årsresultatet 2024 (10,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,3 mill. kr).
- TIAN HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (160,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.