Anslag · inntektsår 2025
Intakt Vest AS
Org.nr. 925230901 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Trondheim
Aksjene i Intakt Vest AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 160 228 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 64,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Intakt Vest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −12,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Intakt Vest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 32,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 44 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 443 632 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 671 725 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Intakt Vest AS?
Intakt Vest AS eies til slutt av Gard Ådne Aure Kverneland (13 % gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS), Frithjof Anderssen (11,1 % gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS), Knut Herman Holler Gjøvaag (8,4 % gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS), Gjensidigestiftelsen (8,1 % gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA) og Tom Erik Kjeseth (3,1 % gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS og Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Intakt Vest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Gard Ådne Aure Kverneland gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS | 13 % | 8,4 mill. kr | 66 152 kr |
| Frithjof Anderssen gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS. Eier også aksjer i Frithjof Anderssen Invest 2 AS (100 %) | 11,1 % | 7,1 mill. kr | 53 742 kr |
| Knut Herman Holler Gjøvaag gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS. Eier også aksjer i Gjøvaag International AS (100 %), Noritec AS (1,2 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) | 8,4 % | 5,5 mill. kr | 36 929 kr |
| Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA | 8,1 % | 5,2 mill. kr | – |
| Tom Erik Kjeseth gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS. Eier også aksjer i Lionero AS (0,01 %) | 3,1 % | 2 mill. kr | 2 537 kr |
| Arne Dag Kjeseth gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS. Eier også aksjer i Bergen Arealutvikling AS (33,33 %) | 2,9 % | 1,8 mill. kr | 868 kr |
| Fredrik Horvli Buck gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 2,7 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Preben Gjøvaag Nordanger gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS → PGN Investment AS | 2,3 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Tommy Gjøvaag Nordanger gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS → TGN Invest AS. Eier også aksjer i Aqualis ASA (under 0,01 %) | 2,3 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Jacob Andreas Natvig Skolleborg gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS. Eier også aksjer i Skolleborg Mølle AS (100 %), Artisane Holding AS (12,5 %), AS Ijati (under 0,01 %) | 2,2 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Janicke Buck gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS. Eier også aksjer i Artisane Holding AS (6,25 %), Sirk AS (0,32 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 1,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Karianne Buck gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS. Eier også aksjer i Artisane Holding AS (6,25 %) | 1,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Cathinka Steen Trøan gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS. Eier også aksjer i Nor-Par AS (1,62 %) | 1,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Preben Otter Steen gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS. Eier også aksjer i Nor-Par AS (1,62 %), Thefactory Asset Management AS (1 %), Thefactory AS (0,62 %), Orbify.Ai AS (0,29 %), Hunter Group ASA (0,05 %) og 5 andre | 1,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Bertrand Marius Steen gjennom Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS; Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS. Eier også aksjer i Bemasteen AS (100 %), Artisane Holding AS (12,5 %), Kitron ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 971 262 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 80,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 64,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 671 725 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i INTAKT VEST AS steg fra 158 792 kr i 2024 til 4,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i MCG AS falt med 17,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOR-OSLO BRUKTBIL AS i 2025.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYCAR FLEET AS i 2025.
- MOTOR-TRADE HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i BILHUSET BREKSTAD AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i INTAKT VEST AS falt med 6,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- INTAKT VEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE FJORDANE AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i MCG AS økte med 60,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FRYDENBØ AUTOMOTIVE AS steg fra 34,4 mill. kr i 2023 til 105,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i FRYDENBØ GROUP AS falt med 219,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FRYDENBØ GROUP AS gikk fra 70 % til 0 % av aksjene i FRYDENBØ MARINE AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eierandel i: Intakt Bilskade Bergen AS
- Eierandel i: Lærebedrift AS
- Eierandel i: Bilhuset Skade & Lakk AS
- Eierandel i: Haugesund Skade & Lakk AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.