Anslag · inntektsår 2025
Intakt Bilskade Bergen AS
Org.nr. 921903677 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Bergen
Aksjene i Intakt Bilskade Bergen AS gir de 41 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Intakt Bilskade Bergen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −44,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,41 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Intakt Bilskade Bergen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,7 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 23,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 59 015 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 18 953 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Intakt Bilskade Bergen AS?
Intakt Bilskade Bergen AS eies til slutt av Personlig eier A (13 % gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS), Personlig eier B (11,1 % gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS), Personlig eier C (8,4 % gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS), Gjensidigestiftelsen (8,1 % gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA) og Personlig eier D (2,9 % gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Intakt Bilskade Bergen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS | 13 % | 474 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS | 11,1 % | 404 010 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS | 8,4 % | 308 798 kr | 0 kr |
| Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA | 8,1 % | 295 371 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 2,9 % | 104 583 kr | 0 kr |
| AS Bemacs gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS | 2,8 % | 102 558 kr | – |
| Torkap Holding AS gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS | 2,8 % | 102 557 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 2,7 % | 98 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 2,7 % | 98 013 kr | 0 kr |
| PGN Investment AS gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS | 2,3 % | 82 639 kr | – |
| TGN Invest AS gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS | 2,3 % | 82 639 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 1,7 % | 62 647 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 1,6 % | 60 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 1,6 % | 60 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS | 1,5 % | 54 428 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 18 953 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE BERGEN AS økte med 3,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i INTAKT VEST AS steg fra 158 792 kr i 2024 til 4,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i MCG AS falt med 17,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOR-OSLO BRUKTBIL AS i 2025.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYCAR FLEET AS i 2025.
- MOTOR-TRADE HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i BILHUSET BREKSTAD AS i 2025.
- INTAKT BILSKADE BERGEN AS gikk fra 37 % til 0 % av aksjene i BILSKADESENTERET AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i INTAKT VEST AS falt med 6,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- INTAKT VEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE FJORDANE AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i MCG AS økte med 60,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FRYDENBØ AUTOMOTIVE AS steg fra 34,4 mill. kr i 2023 til 105,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eier: AS Bemacs
- Eier: Torkap Holding AS
- Eier: PGN Investment AS
- Eier: TGN Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.