Anslag · inntektsår 2025
Bilhuset Skade & Lakk AS
Org.nr. 914367212 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Sandnes
Aksjene i Bilhuset Skade & Lakk AS gir de 48 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bilhuset Skade & Lakk AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 44,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, så avkastningen er 66,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Bilhuset Skade & Lakk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 164 152 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bilhuset Skade & Lakk AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 7,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 28,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (140 523 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 98 377 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 87 349 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bilhuset Skade & Lakk AS?
Bilhuset Skade & Lakk AS eies til slutt av Personlig eier A (12,5 % gjennom Takumi Holding AS → Jan Oftedal Holding AS → Tetsu Holding AS), Personlig eier B (8,2 % gjennom Takumi Holding AS → Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Knut Øgreid AS), Personlig eier C (8 % gjennom Takumi Holding AS → Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Hedwig Øgreid Invest AS), Personlig eier D (8 % gjennom Takumi Holding AS → Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Trunkfish Capital AS) og Personlig eier E (6,5 % gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bilhuset Skade & Lakk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Takumi Holding AS → Jan Oftedal Holding AS → Tetsu Holding AS | 12,5 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Takumi Holding AS → Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Knut Øgreid AS | 8,2 % | 864 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Takumi Holding AS → Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Hedwig Øgreid Invest AS | 8 % | 837 572 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Takumi Holding AS → Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Trunkfish Capital AS | 8 % | 837 572 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS | 6,5 % | 680 868 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Takumi Holding AS → Jan Oftedal Holding AS → Mage Dalen AS | 6,3 % | 656 034 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Takumi Holding AS → Jan Oftedal Holding AS → Tone Holding AS | 6,3 % | 656 034 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS | 5,5 % | 579 981 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS | 4,2 % | 443 298 kr | 0 kr |
| Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA | 4 % | 424 023 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 1,4 % | 150 135 kr | 0 kr |
| AS Bemacs gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS | 1,4 % | 147 228 kr | – |
| Torkap Holding AS gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS | 1,4 % | 147 227 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 1,3 % | 140 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Intakt Vest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 1,3 % | 140 703 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 87 349 kr
Hendelser i eierkjeden
- BILHUSET SKADE & LAKK AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,8 mill. kr).
- Finansinntektene i INTAKT VEST AS steg fra 158 792 kr i 2024 til 4,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i TAKUMI HOLDING AS steg fra 1,6 mill. kr i 2024 til 8,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i JAN OFTEDAL HOLDING AS steg fra 112 031 kr i 2024 til 6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FALCKS GATE HOLDING AS i 2025.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 100 % til 91 % av aksjene i AEONIAN 36 AS i 2025.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AEONIAN 37 AS i 2025.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i HÅRR BETONG AS i 2025.
- BILHUSET SKADE & LAKK AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr).
- TOYOTA ROGALAND AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BILHUSET SKADE & LAKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i INTAKT VEST AS falt med 6,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- INTAKT VEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE FJORDANE AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i VERKET INVESTERING AS økte med 211,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 100 % til 80 % av aksjene i FAST FOOD LAB AS i 2024.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i JÆREN OVERFLATEBEHANDLING HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eier: AS Bemacs
- Eier: Torkap Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.