Anslag · inntektsår 2025
Kvam Fruktlager AS
Org.nr. 998485142 · AS · Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer · Kvam
Aksjene i Kvam Fruktlager AS gir de 41 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kvam Fruktlager AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 30,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,09 % av den samme verdien, så avkastningen er 324,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Kvam Fruktlager AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2 305 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 507 146 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Kvam Fruktlager AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 3 708 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 7 461 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 2 305 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kvam Fruktlager AS?
Kvam Fruktlager AS eies til slutt av Personlig eier A (6,8 %), Personlig eier B (6,7 %), Personlig eier C (5,5 %), Personlig eier D (5,2 %) og Personlig eier E (4,8 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kvam Fruktlager AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 6,8 % | 134 771 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 6,7 % | 133 257 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 5,5 % | 109 786 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 5,2 % | 104 486 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 4,8 % | 95 400 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 4,8 % | 94 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4,7 % | 92 750 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 4,4 % | 87 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 3,8 % | 75 146 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 3,3 % | 66 250 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,4 % | 48 457 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,4 % | 47 889 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2,3 % | 45 429 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 2,2 % | 43 914 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 2,2 % | 43 536 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2 305 kr
Hendelser i eierkjeden
- TORUNN IRENE LITLEBØ gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i KVAM FRUKTLAGER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KÅRE S AALVIK gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i KVAM FRUKTLAGER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ODDVIN FYKSE gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i KVAM FRUKTLAGER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
I eierkjeden
- Eierandel i: Mathuset i Hardanger AS
- Eierandel i: Øystese Utvikling AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.