Anslag · inntektsår 2025
Mathuset i Hardanger AS
Org.nr. 822884032 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Kvam
Aksjene i Mathuset i Hardanger AS gir de 52 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Mathuset i Hardanger AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 134 769 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 50 997 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Mathuset i Hardanger AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 134 769 kr. Bankinnskuddene falt med 72 151 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mathuset i Hardanger AS?
Mathuset i Hardanger AS eies til slutt av Personlig eier A (31,5 %), Personlig eier B (5,5 % gjennom Kvam Fruktlager AS og direkte), Personlig eier C (4,8 %), Personlig eier D (4,8 %) og Personlig eier E (4,8 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mathuset i Hardanger AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 31,5 % | 540 707 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Kvam Fruktlager AS; direkte | 5,5 % | 93 753 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 4,8 % | 82 682 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 4,8 % | 82 682 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 4,8 % | 82 682 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 4,8 % | 82 682 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Kvam Fruktlager AS; direkte | 2,9 % | 49 047 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Kvam Fruktlager AS; direkte | 2,6 % | 44 596 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 2,4 % | 41 341 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bellen AS | 2,4 % | 41 341 kr | 0 kr |
| Fjærabygda Gardsdrift DA | 2,4 % | 41 341 kr | – |
| Personlig eier K | 2,4 % | 41 341 kr | 0 kr |
| Neteland Samdrift DA | 2,4 % | 41 341 kr | – |
| Personlig eier L | 2,4 % | 41 341 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2,4 % | 41 341 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
I eierkjeden
- Eier: Fjærabygda Gardsdrift DA
- Eier: Neteland Samdrift DA
- Eierandel i: Øystese Utvikling AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.