Anslag · inntektsår 2025
Anastasia Holding AS
Org.nr. 996335895 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Oslo
Aksjene i Anastasia Holding AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 293 894 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 68,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Anastasia Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 12 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,4 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Anastasia Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 12 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 3,3 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 15,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,2 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 66,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 695 647 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 716 258 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Anastasia Holding AS?
Anastasia Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (9,9 % gjennom Helling Holding AS), Personlig eier B (9,9 % gjennom Orakel Holding AS), Itsi AS (9,8 %), Personlig eier C (9,8 % gjennom Vassbygda Industrier AS) og Personlig eier D (8,3 % gjennom Asheim Investments AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Anastasia Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Helling Holding AS | 9,9 % | 6,8 mill. kr | 50 425 kr |
| Personlig eier B gjennom Orakel Holding AS | 9,9 % | 6,8 mill. kr | 50 425 kr |
| Itsi AS | 9,8 % | 6,7 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom Vassbygda Industrier AS | 9,8 % | 6,7 mill. kr | 49 853 kr |
| Personlig eier D gjennom Asheim Investments AS | 8,3 % | 5,7 mill. kr | 39 563 kr |
| Personlig eier E gjennom Fellesforlaget AS | 6,3 % | 4,3 mill. kr | 25 786 kr |
| Personlig eier F gjennom Wepz AS; Jewa AS | 5,9 % | 4 mill. kr | 22 809 kr |
| Personlig eier G gjennom Andbek AS | 5 % | 3,4 mill. kr | 16 698 kr |
| Personlig eier H gjennom Pollen Invest AS | 4,2 % | 2,9 mill. kr | 11 495 kr |
| Personlig eier I gjennom Pollen Invest AS | 4,2 % | 2,9 mill. kr | 11 495 kr |
| Personlig eier J gjennom Centrum Ef AS | 4,2 % | 2,9 mill. kr | 10 982 kr |
| Personlig eier K gjennom Bjørn Sund Invest 2 AS → B Sund Holding AS | 2,8 % | 1,9 mill. kr | 1 493 kr |
| Personlig eier L gjennom Bjørn Sund Invest 2 AS → Sund-Mathisen Holding AS | 2,8 % | 1,9 mill. kr | 1 435 kr |
| Personlig eier M gjennom Bjørn Sund Invest 2 AS → Vigtel Holding AS | 2,8 % | 1,9 mill. kr | 1 435 kr |
| Personlig eier N gjennom Kanuto Holding AS | 2,3 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 85,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 68,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 293 894 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 716 258 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HELLING HOLDING AS økte med 122,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 1,8 % til 0,4 % av aksjene i DELLIA GROUP ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i ORAKEL HOLDING AS økte med 85,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ORAKEL HOLDING AS steg fra 15,8 mill. kr i 2024 til 48,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS ASSET MANAGEMENT AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS FONDS AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS BUSINESS MANAGEMENT AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 35 % til 28,5 % av aksjene i TESLIÅSEN AS i 2025.
- BJØRN SUND INVEST 2 AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i SKJEBERG AS i 2025.
- BJØRN SUND INVEST 2 AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i N P BYGG AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i ANASTASIA HOLDING AS falt med 5,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BJØRN SUND INVEST AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i ANASTASIA HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HELLING HOLDING AS delte anslagsvis ut 17,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,8 mill. kr).
- HELLING HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i H114 HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i ÅSBIEVEIEN HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i BJØRNDALÅSEN UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 27,5 % til 13,8 % av aksjene i HELSEBYGG INVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 20 % til 10 % av aksjene i MADSERUD HAGE PROSJEKT AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 15 % til 7,5 % av aksjene i NYVEIEN 30-32 HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 12 % til 6 % av aksjene i MOSS KONTORINVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i SPIR DATA AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 5 % til 2,5 % av aksjene i HELLERUD EIENDOM OG UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 1,8 % av aksjene i DELLIA GROUP ASA i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 3,1 % til 1,6 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2024.
- Finansinntektene i VASSBYGDA INDUSTRIER AS steg fra 4 mill. kr i 2023 til 14,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MIDTSTRANDA EIENDOM INVEST AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i POLLEN INVEST AS falt med 16,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ASHEIM INVESTMENTS AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i HJ2 HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Itsi AS
- Eierandel i: Moss/Holmestrand Nærsenter AS
- Eierandel i: Skredderveien 2 AS
- Eierandel i: Hvittingfossveien 131 AS
- Eierandel i: Hvittingfossveien 123 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.