Anslag · inntektsår 2025
Hvittingfossveien 131 AS
Org.nr. 915686443 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Hvittingfossveien 131 AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 2 868 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hvittingfossveien 131 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 2,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, så avkastningen er 3,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Hvittingfossveien 131 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 361 965 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hvittingfossveien 131 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 789 011 kr. Det er i snitt tatt ut 1,2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 4,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (273 557 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 163 799 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 170 043 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hvittingfossveien 131 AS?
Hvittingfossveien 131 AS eies til slutt av Personlig eier A (9,9 % gjennom Anastasia Holding AS → Helling Holding AS), Personlig eier B (9,9 % gjennom Anastasia Holding AS → Orakel Holding AS), Itsi AS (9,8 % gjennom Anastasia Holding AS), Personlig eier C (9,8 % gjennom Anastasia Holding AS → Vassbygda Industrier AS) og Personlig eier D (8,3 % gjennom Anastasia Holding AS → Asheim Investments AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hvittingfossveien 131 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Anastasia Holding AS → Helling Holding AS | 9,9 % | 1,9 mill. kr | 1 008 kr |
| Personlig eier B gjennom Anastasia Holding AS → Orakel Holding AS | 9,9 % | 1,9 mill. kr | 1 008 kr |
| Itsi AS gjennom Anastasia Holding AS | 9,8 % | 1,8 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom Anastasia Holding AS → Vassbygda Industrier AS | 9,8 % | 1,8 mill. kr | 852 kr |
| Personlig eier D gjennom Anastasia Holding AS → Asheim Investments AS | 8,3 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Anastasia Holding AS → Fellesforlaget AS | 6,3 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Anastasia Holding AS → Wepz AS; Anastasia Holding AS → Jewa AS | 5,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Anastasia Holding AS → Andbek AS | 5 % | 938 212 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Anastasia Holding AS → Pollen Invest AS | 4,2 % | 795 886 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Anastasia Holding AS → Pollen Invest AS | 4,2 % | 795 886 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Anastasia Holding AS → Centrum Ef AS | 4,2 % | 781 844 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Anastasia Holding AS → Bjørn Sund Invest 2 AS → B Sund Holding AS | 2,8 % | 522 272 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Anastasia Holding AS → Bjørn Sund Invest 2 AS → Sund-Mathisen Holding AS | 2,8 % | 520 708 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Anastasia Holding AS → Bjørn Sund Invest 2 AS → Vigtel Holding AS | 2,8 % | 520 708 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Anastasia Holding AS → Kanuto Holding AS | 2,3 % | 422 196 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 23,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 2 868 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 170 043 kr
Hendelser i eierkjeden
- HVITTINGFOSSVEIEN 131 AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−2,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HELLING HOLDING AS økte med 122,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 1,8 % til 0,4 % av aksjene i DELLIA GROUP ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i ORAKEL HOLDING AS økte med 85,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ORAKEL HOLDING AS steg fra 15,8 mill. kr i 2024 til 48,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS ASSET MANAGEMENT AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS FONDS AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS BUSINESS MANAGEMENT AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 35 % til 28,5 % av aksjene i TESLIÅSEN AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i HVITTINGFOSSVEIEN 131 AS falt med 2,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i ANASTASIA HOLDING AS falt med 5,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HELLING HOLDING AS delte anslagsvis ut 17,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,8 mill. kr).
- HELLING HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i H114 HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i ÅSBIEVEIEN HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i BJØRNDALÅSEN UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 27,5 % til 13,8 % av aksjene i HELSEBYGG INVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 20 % til 10 % av aksjene i MADSERUD HAGE PROSJEKT AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 15 % til 7,5 % av aksjene i NYVEIEN 30-32 HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 12 % til 6 % av aksjene i MOSS KONTORINVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i SPIR DATA AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 5 % til 2,5 % av aksjene i HELLERUD EIENDOM OG UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 1,8 % av aksjene i DELLIA GROUP ASA i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 3,1 % til 1,6 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2024.
- Finansinntektene i VASSBYGDA INDUSTRIER AS steg fra 4 mill. kr i 2023 til 14,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MIDTSTRANDA EIENDOM INVEST AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i POLLEN INVEST AS falt med 16,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ASHEIM INVESTMENTS AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i HJ2 HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Itsi AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.